Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Rozpoczęli kolejne Grand Prix Gryfina. A w sobotę turniej dla WOŚP [GALERIA]

- Młodzi gryfińscy sympatycy „Królewskiej Gry” z ogromną pasją kontynuują pałacykowe spotkania przy szachownicach. Po turnieju szachów rodzinnych, a przed orkiestrowym blitzem, w miniony weekend zainaugurowali rozgrywki Grand Prix Gryfina 2023 - mówi organizator, Krzysztof Rudnicki. Poniżej jego relacja z inauguracyjnych zawodów

Reklama

Najważniejszy cykl gryfińskich, młodzieżowych rozgrywek szachowych ma już w naszym mieście dwudziestopięcioletnią tradycję! Pierwsze zawody odbyły się w 1999 roku i od początku, jak w każdej edycji, zacięta rywalizacja towarzyszy wszystkim turniejowym partiom.

Nie inaczej było w sobotę. D zawodów zgłosiło się 27 zawodników i choć na liście startowej zdecydowaną większość stanowili gryfinianie, to wśród grających oglądaliśmy także reprezentantów Goleniowa, Szczecina, Polic oraz Stargardu.

Zawody wygrał Andrzej Zeissel ze Szczecina 7,0p., przed naszymi tegorocznymi finalistami mistrzostw Polski juniorów: Krzysztofem Chęsiem 5,5p i Liwią Babińską 5,0p. Miejsca tuż za podium wywalczyli: Bartosz Szpura (ubiegłoroczny tryumfator GP) i Przemysław Szyller po 5,0p. oraz Dawid Jankowski i Jacek Kacała po 4,5p. 

Na kolejne rozgrywki z cyklu Grand Prix, zapraszamy w sobotę 10 lutego, a już za tydzień - 28 stycznia - w Pałacyku pod Lwami odbędzie się 25. Gryfiński Orkiestrowy Super-Blitz WOŚP-2023!!!  

Doskonała zabawa, wystawa kompletów szachowych, licytacja gadżetów. Przyjdź zagraj i weź udział. Zapraszamy!

 

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie