Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Rozmawiali z posłem Szałabawką o Polskim Ładzie [GALERIA]

źródło: gmina Gryfino
źródło: gmina Gryfino

W poprzednim tygodniu, na zaproszenie burmistrza Mieczysława Sawaryna odbyło się spotkanie dotyczące kolejnych naborów do Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Reklama

W Urzędzie Miasta i Gminy Gryfino, poza samorządowcami z powiatu gryfińskiego, stawili się Anna Pawlak (dyrektor Banku Gospodarstwa Krajowego) oraz Artur Szałabawka (poseł na Sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości).

- Dyskusja dotyczyła wniosków wyciągniętych z I edycji Programu Inwestycji Strategicznych oraz mechanizmu finansowania jego II i III edycji. W ramach I edycji nasza gmina pozyskała z BGK promesę w wysokości 14,8 mln zł na budowę dróg wraz z infrastrukturą w północnej części Gryfina. Wkrótce dojdzie do podpisania umowy na realizację działania z wyłonionym w ramach przetargu wykonawcą. Prace rozpoczną się już w I kwartale tego roku. W kolejnych naborach Gryfino złoży pięć wniosków inwestycyjnych, w tym dwa dedykowane gminom, na terenie których funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne - poinformowały władze Gryfina.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie