Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Rowerzyści na celowniku, mają być widoczni

Tylko przez weekend strażnicy miejscy zatrzymali pięciu rowerzystów, którzy jechali po zapadnięciu zmroku na jednośladach a nie posiadali żadnego świetlenia. Funkcjonariusze byli nie tylko wyrozumiali, ale wręcz hojni. Nie karali mandatami, dawali gadżety, aby zapobiec drogowej tragedii.

Reklama

Tym razem rowerzyści, którzy jechali bez oświetlenia nie zostali ukarani mandatami. Jak mówi komendant straży miejskiej, Roman Rataj, funkcjonariusze podeszli do tematu w formie edukacyjnej. Zatrzymywali rowerzystów i rozdawali im gadżety.
- Szelki i kamizelki odblaskowe, dodatkowo podarowaliśmy im odblaski na szprychy i naklejki na ramę roweru – tłumaczy Roman Rataj. - Teraz szybko zapada zmrok, nieoświetlony rower jest praktycznie niewidoczny, ktoś, kto się porusza takim pojazdem, bardzo ryzykuje – dodaje komendant.
Mówi, że praktycznie każdego dnia na drogach da się spotkać człowieka jadącego na rowerze, jeśli są światła, to jednoślad jest widoczny, jeśli jednak rowerzysta jedzie w ciemnym ubraniu, a rower nie ma żadnego światła, to robi się bardzo niebezpiecznie. Stąd akcja straży miejskiej.
- Jeszcze przez tydzień będziemy zwracać szczególną uwagę na osoby, które uczestniczą w ruchu drogowym bez należytego oznakowania – mówi informuje komendant. - Dodatkowo zapisujemy skrupulatnie, kto od nas otrzymał kamizelki, szelki i odblaski, mamy nadzieję, że te osoby już zawsze będą widoczne na drodze – dodaje.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie