Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Roadpol Safety Days w Gryfinie [GALERIA]

W dniach 16-22 września 2022 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC)

Reklama

 

 

W środę 21 września, funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie wraz z Referatem Spraw Społecznych, Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gryfinie i Państwową Strażą Pożarną, w ramach akcji przeprowadzili działania o charakterze profilaktycznym na terenie Gryfina.

Działania profilaktyczne skierowany były do grupy pieszych uczestników ruchu drogowego, a także kierowców przed rozpoczęciem sezonu jesienno-zimowego.

- Przedmiotowe działania miały na celu wykształcenie i wzmocnienie właściwych postaw w społeczeństwie, które przyczynią się do poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pieszym uświadamiano, że elementy odblaskowe znacząco wpływają na nasze bezpieczeństwo. Jako formacja dbająca o bezpieczeństwo apelujemy do państwa o to, byście używali elementów odblaskowych także w obszarze zabudowanym. Jesteście państwo o wiele bardziej widoczni podczas np. przechodzenia przez przejścia dla pieszych, co przekłada się na Wasze bezpieczeństwo - przekazali gryfińscy policjanci.

Dodatkowo przypominali pieszym o zakazie korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych podczas przechodenia przez jezdnię.

- Kierowcom zwracaliśmy uwagę na nowe przepisy ruchu drogowego, które wprowadzone zostały od dnia 1 czerwca br. czyli przepisy związane z ustąpieniem pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez pasy i osobom wchodzącym na nie, ograniczeniem prędkości do 50 km/h w terenie zabudowanym przez całą dobę czy też zachowaniem minimalnego odstępu między pojazdami na drogach ekspresowych i autostradach. Wszystkim uczestnikom działań wręczone zostały elementy odblaskowe - czytamy w komunikacie.

 

 

 

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie