Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Rewitalizowali sprzęt gospodarstwa domowego i gospodarczego

źródło: gmina Moryń
źródło: gmina Moryń

Stowarzyszenie Nasze-Aksamitne Mirowo uzyskało w tym roku dofinansowanie w ramach programu: „Mikrodotacje, Lokalne Przedsięwzięcia FIO w województwie zachodniopomorskim 2021-2023”. W ramach projektu 16 października 2021 tego roku odbyły się warsztaty renowacji starego sprzętu gospodarstwa domowego i gospodarczego. Na potrzeby tego wydarzenia zakupione zostały: pistolet do piaskowania, kompresor, opalarka, środek do piaskowania.

Reklama

Warsztaty te pod nazwą „Powrót do przeszłości” były uzupełnieniem do trwającego od kilku lat Lokalnego Programu Rewitalizacji Społecznej realizowanego przez gminę Moryń pod nazwą Kuźnia Talentów, mającego na celu renowację i wyposażenie zabytkowych budynków kuźni (warsztatu) i tzw. remizy (galeria , magazyn)znajdujących się na terenie wsi Mirowo.

Część odnowionych sprzętów będzie stanowiło w przyszłości stałą ekspozycję w jednej z 2 części wyremontowanej w przyszłym roku tzw. remizy.

Celem projektu jest wzmocnienie młodego stowarzyszenia w ramach działalności statutowej i rozwój społeczności lokalnej jaką są mieszkańcy Mirowa zaangażowani w prowadzone od wielu lat działania na rzecz integracji społecznej, zwiększenia komfortu swojego życia.

Program jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2023. Realizowany jest przy współpracy z organizacjami: Fundacja Pod Aniołem, Komes Fundacja Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych, Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., NDS FUND.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie