Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Rapy w Schowku już jutro!

Nie lada gratka dla fanów rapu kroi się w najbliższą sobotę 20 listopada w lokalu Natalii Nikonowicz. Do Gryfina zjedzie całkiem sporo aspirujących postaci rapowego podziemia. To świetna okazja, by zobaczyć ich na żywo, zanim przebiją magiczne bariery youtube’owych zasięgów odgradzających ich od mainstreamu. Imprezie przyświeca szczytny cel, pomoc dzieciakom z Domu Dziecka w Podjuchach

Reklama

Poniższe wywiady ukazały się w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej na stronie 21.

----------------------------------------------------------------------------------------------

WSZYSCY PROPSUJĄ TĘ AKCJĘ - mówi Łukasz „BOBO” Pawłowski, pomysłodawca imprezy, jeden z  wykonawców, dla którego będzie to jednocześnie sceniczny debiut.

- Propozycja koncertu wyszła od Natalii. Wpadłem na pomysł, żeby zaprosić też paru znajomych, którzy też grają w podziemiu. Cel jest szczytny, przy okazji zrobimy coś pożytecznego w tym mieście. W Domu Dziecka w Podjuchach pracuje moja chrzestna. Byłem tam kiedyś i jest tam straszna bieda. Dzieciaki potrzebują kołder, poduszek… Cel jest jeden, zebrać dla nich jak najwięcej kasy.

Wszyscy zaproszeni zagrają za darmo. Znamy się dzięki osobie Dwaesa, u którego wszyscy nagrywaliśmy swoje clipy. Od niego miałem do nich namiary. Nikt mi nie odmówił. Każdy powiedział, że propsuje tę akcję. Właśnie dowiedziałem się, że nagłośnienie też udało się ogarnąć za darmo. Gatunkowo jest to typowy newschool. Warto odnotować też pomoc DJ-a ACE (gryfinianin, który na koncie ma współpracę m.in. z Sobotą, Quebonafide, ERO i innymi). Zajmie się oprawą muzyczną.

Mam nadzieję, że będzie pełno ludzi i zapełnimy tę budę (śmiech). Dla nas, podziemnych raperów będzie to okazja, żeby na żywo pokazać to, co do tej pory wrzucamy tylko do neta. Jak wszystko wypali, może przerodzi się to w coś cyklicznego?

 

WARTO PRZYJŚĆ WCZEŚNIEJ - Natalia Nikonowicz, właścicielka gryfińskiego Schowka

- Jedną z naszych obaw jest, czy aby wszyscy się pomieszczą. Na wszelki wypadek pierwsza sala Schowka będzie przygotowana stricte pod kątem koncertu. Wynosimy z niej stoły i krzesła. Publiczność będzie bawić się na stojąco. Druga sala będzie nadal „siedzącą”, każdy będzie mógł spędzić czas tak, jak lubi. Oczywiście mamy też na względzie limit gości wobec covidowych obostrzeń.

Impreza jest biletowana, więc nie będzie problemów z kontrolowaniem ich dopuszczalnej liczby. Zaczyna się o godzinie 20.00, z bramką wystartujemy godzinę wcześniej. Wtedy zaczniemy wpuszczać gości. Warto przyjść wcześniej, by zająć sobie dobre miejsce i kupić coś do picia, zanim w lokalu zrobi się tłoczno.

Budujemy na koncert specjalną scenę z podestów. Od anonimowych darczyńców udało się nam nieodpłatnie wypożyczyć profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy. Wszystko będzie zatem wyglądało tak, jak powinno na koncercie. Osoby niepełnoletnie będą mogły przyjść w towarzystwie opiekuna. Będziemy w tej kwestii prowadzić selekcję. Bilety będą w sprzedaży już dwa dni wcześniej. Mamy już przygotowane fajne opaski.

Oprócz dochodu z bramki, będzie też przygotowana puszka, do której będziemy zbierać datki zgodnie z celem imprezy. Można też przynosić fajne fanty dla tych dzieci. Coś, co jest nowe lub niezniszczone, jakieś gry lub zabawki. Całość zostanie im przekazana po imprezie razem z dochodem.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W materiale opublikowanym na naszych łamach znajdziecie ponad to opisy wszystkich artystów, którzy wystąpią na imprezie w Schowku. Elo!

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie