Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Raffer Gryfino otrzymał nowy samochód [GALERIA]

- Chcielibyśmy wam przedstawić relację z przekazania nowego samochodu dla jednostki OSP Raffer w Gryfinie! - poinformowały władze jednostki

Reklama

Aby zrozumieć wagę wydarzenia warto cofnąć się w czasie.

- Do tej pory dysponowaliśmy samochodem Daewoo Lublin 2 wyprodukowanym w 1998 roku. Pojazd ten przesłużył w naszej jednostce wiele lat i był bardzo wyeksploatowany. Liczne awarie auta sprawiały, że jednostka nie była w stanie wyjeżdżać ze względu na brak pojazdu - tłumaczy OSP Raffer, dodając że wołanie o pomoc usłyszały władze gminy Gryfino.

Sfinansowały w 100% zakup pojazdu oraz jego przystosowanie do działań ratowniczych.

- Samochód, o którym mówimy to Ford Transit rocznik 2014. Większa ilość miejsca, lepsze oświetlenie robocze i ostrzegawcze umożliwi bardziej komfortowe oraz bezpieczniejsze niesienie pomocy mieszkańcom gminy Gryfino. Pojazd ten będzie przystosowany do przewożenia 6 ratowników wraz ze sprzętem niezbędnym do proawdzenia działań ratowniczo-gaśniczych - napisał Raffer na fanpejdżu.

Na oficjalnym przekazaniu wozu stawiła się cała "druhowska brać". Przyjechali przedstawiciele wszystkich OSP (Chwarstnica, Wełtyń, Radziszewo, Sobieradz) oraz władze KP PSP Gryfino.

- Dziękujemy i oraz firmom, które szybko i w profesjonalny sposób przystosowały samochód do działań strażaków: Axell Electronics Andrzej Rogowski, Auto szyby folgryf, Bosh diesel centrum Szoka, Luber opony wulkanizacja - serwis. Największe podziękowania kierujemy w stronę osób, które miały wkład w jego pozyskanie: Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino: Mieczysław Sawaryn, Skarbnik Gminy Gryfino: Beata Blejsz, Poseł na Sejm RP: Druh Artur Szałabawka, Komendant powiatowy PSP w Gryfinie: bryg. Sławomir Michalski, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gryfinie: lek. wet. Hubert Gumowski, Komendant Miejsko Gminny OSP w Gryfinie: Druh Andrzej Wiśniewski i Pracownik Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gryfinie: Radosław Kaliński - wylicza Raffer.

 

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie