Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Rafał Bernacki: "Liczymy na to, że zagramy w Gryfinie przy pełnych trybunach" [GALERIA]

Rafał Bernacki podczas treningu kadry w Gryfinie
Rafał Bernacki podczas treningu kadry w GryfinieAutor: Kamil Miler

Od wtorku w Gryfinie trenuje reprezentacja Polski juniorów młodszych w piłce ręcznej. W przyszłym tygodniu nastoletni szczypiorniści rozegrają w naszym mieście mecze międzynarodowe z Francją, Danią i Węgrami!

Reklama

Jak mówi trener kadry narodowej, to ścisła europejska czołówka.

- Celowo wybraliśmy rywali z najmocniejszej półki, by zobaczyć w jakim miejscu się znajdujemy. W drugiej części roku czekają nas bowiem Mistrzostwa Europy U-18 Dywizji A - mówi Rafał Bernacki, który w kadrze Polski rozegrał 150 meczów.

W naszym mieście, wspólnie z podopiecznymi, przebywał w październiku 2020 r. Wtedy jego zespół szykował się do debiutu na poziomie międzynarodowym.

- Na przeszkodzie stanął koronawirus. Przez piętnaście miesięcy wiele rzeczy uległo jednak zmianie. Mamy na koncie dwanaście spotkań, a w czwartek i sobotę zagramy dwa kolejne z Niemcami we Frankfurcie nad Odrą. Chłopcy zdążyli już okrzepnąć, ale cały czas nie jest tak jak być powinno - ocenia szkoleniowiec.

To nawiazanie do sytuacji pandemicznej.

- W 2021 r. graliśmy sporo, ale wszystkie mecze nie miały odpowiedniej otoczki. Z powodu koronawirusa odbywały się bez publiczności, czasami bez flag i hymnów. Dlatego liczymy, że w Gryfinie zagramy przy zapełnionych trybunach i głośnym dopingu. Moi zawodnicy potrzebują takiej atmosfery i wsparcia w tych trudnych spotkaniach - powiedział nam Bernacki po wtorkowym treningu.

 

Więcej o kadrze Polski i jej planach można przeczytać w aktualny wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie