Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Radny powiatowy aresztowany! Grozi mu 10 lat więzienia!

Autor: Tomasz Obacz

Piotr B., radny Rady Powiatu w Gryfinie, będący pracownikiem Urzędu Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju, został tymczasowo aresztowany. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Reklama

Piotr B. jest funkcjonariuszem publicznym podejrzanym o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za przekraczanie uprawnień. Wydział do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Szczecinie nadzoruje śledztwo między innymi w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za przekraczanie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, będącego kierownikiem referatu Urzędu Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju. Śledztwo w tej sprawie zostało powierzone do prowadzenia przez Wydział ds. Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

- Na obecnym etapie postępowania Prokurator przedstawił podejrzanemu pełniącemu funkcję kierownika jednego z referatów Urzędu Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju i będącego jednocześnie radnym Rady Powiatu w Gryfinie, trzynaście zarzutów dotyczących przekraczania uprawnień funkcjonariusza publicznego w celu uzyskania korzyści majątkowych, podrabiania dokumentacji oraz składania nierzetelnych oświadczeń majątkowych - informuje Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

 5 czerwca funkcjonariusze Wydziału ds. Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie na polecenie Prokuratora dokonali zatrzymania podejrzanego i przeprowadzili przeszukanie w miejscu jego pobytu. Dzień później Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum z wnioskiem o zastosowanie względem podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

- Sąd, podzielając argumentację Prokuratora, zastosował tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy względem podejrzanego mężczyzny – informuje Joanna Biranowska-Sochalska.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie