Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Rada Powiatu nie odwołała W. Długoborskiego. Co dalej?

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu jednym z punktów było odwołanie z funkcji radnego Wojciecha Długoborskiego. Taki wniosek do rady przesłał niedawno wojewoda, twierdząc, że radny nie może jednocześnie pełnić funkcji członka zarządu w PUK

Reklama

- Zastanawiam się też w jaki nieuprawniony sposób mógłbym - jako radny - wpływać na wielkość środków na pokrycie kosztów realizacji zadań o charakterze użyteczności publicznej? Przecież ceny usług świadczonych przez PUK są albo regulowane i tu żadnego wpływu na negocjowanie tych cen nie ma ktokolwiek albo ustalone są cennikiem, co jest obowiązujące dla wszystkich. Kto więc i kogo miałby korumpować, bo taki jest sens tego przepisu, antykorupcyjny, jeżeli odnieść się do konkretnego przepisu, czyli wyeliminowania możliwości korupcyjnych? - powiedział podczas sesji W. Długoborski.

Podczas głosowania nikt z radnych nie był za projektem uchwały uchylającym mandat radnego.

Przeciw było 9. radnych (Biegus, Domaradzki, Kostrzewa, Kozakiewicz, Mirakowski, Sadowska, Szmaja, Terebecki, Zielińska), a 11. wstrzymało się od głosu (Andrych, Dudar, Gralak, Kaczmar, Konarski, Michalski, Miler, Misiuna-Gólcz, Przygoda, Rzepczak, Zgoda).

Tym samym W. Długoborski dalej pozostaje radnym, ale zarządzeniem zastępczym będzie mógł go wygasić wojewoda.

Reklama

Komentarze (3)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
 1. Albercik

  (16 komentarzy) 1 1

  Wojtek to fascynująca postać która żyje zgodnie z ideałami poprzedniej epoki. W 1989 r. został naczelnikiem gminy, później od 1990 do 2002 burmistrzem. Do 2006 był posłem, później znów urzędy w Szczecinie, posiedział na stołkach w gminie Chojna, teraz rada powiatu i PUK. Mógłby wykorzystać wiedzę w prywatnym sektorze, ale... po co :))

  Odpowiedz Zgłoś
 2. kromka

  kromka

  (7 komentarzy) 1 1

  Wojewoda sam z siebie chciał usunąć pana Wojciecha?

  Odpowiedz Zgłoś
 3. Piorun

  Piorun

  (41 komentarzy) 3 3

  Wytłumaczcie mi proszę jedno. Dlaczego emeryt jest u sterów OSiR i emeryt u sterów PUK? Młodzież, młodzież! Tam powinna być młoda krew!!! Ludzie będący na dorobku, chcący udowodnić coś innym, zrobić karierę przy okazji tworząc coś nowego w mieście!!! Ludzie. Jak tutaj ma być lepiej?! I osir i PUK nie są jakimiś pseudospółdzielniami czy zakładami opieki dla osób starszych. Sterujący nimi osoby powinny determinować rozwój miasta otwierając się na młodych, nowe technologie i innowacje!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz Zgłoś

Logowanie