Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Przebudują ulicę Długą. "Powstaną chodniki, zatoczki autobusowe, zjazdy do posesji"

Foto i opis: gmina Stare Czarnowo
Foto i opis: gmina Stare Czarnowo

Ulica Długa w Kartnie zostanie przebudowana. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2022 r. Wartość zadania wyniesie blisko 11 mln zł

Reklama

Kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 120 doczeka się remontu. Chodzi o fragment od miejscowości Żelisławiec do końca miejscowości Kartno.

- Główny ciąg komunikacyjny w Kartnie jest w fatalnym stanie. Mnóstwo nierówności, dziur i brak chodników, to najczęściej zgłaszane uwagi od mieszkańców. Po zakończeniu inwestycji ulica Długa będzie nie do poznania - powiedziała wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Na remontowanym odcinku wymieniona zostanie nawierzchnia asfaltowa. Powstaną od podstaw chodniki, zatoki postojowe dla autobusowych, zjazdy do posesji i miejsca parkingowe. Ustawione zostaną bariery energochłonne. Z kolei Żelisławiec i Kartno połączone zostaną chodnikiem.

Inwestycja jest kontynuacją prac prowadzonych od paru lat na drodze wojewódzkiej nr 120. Do tej pory na terenie gminy Stare Czarnowo wyremontowano odcinki od strefy przemysłowej w Gardnie do Kartna oraz fragmenty dróg przechodzących przez miejscowości Glinna i Stare Czarnowo.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie