Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Protest w Siekierkach. Sprawa: przyszłość Odry (film)

Organizacje ekologiczne oraz aktywiści z Polski i Niemiec spotkali się na moście na Odrze w Siekierkach, by wyrazić swą troskę o dalsze losy królowej rzek wspólnego pogranicza

Reklama

Temat katastrofy ekologicznej na Odrze powoli znika z czołówek ogólnopolskich serwisów. Tym cenniejsze są inicjatywy takie, jak dzisiejsze spotkanie na Moście Europejskim w Siekierkach.

Punktualnie o godzinie 11.00 na moście zebrała się grupa kilkudziesięciu osób, w tym sporo przedstawicieli organizacji proekologicznych. Podkreślano między innymi znaczenie ochrony Odry dla ludzi i całego ekosystemu, nie tylko w ujęciu lokalnym. To chyba pierwsze polsko-niemieckie przedsięwzięcie powołane po tragicznych w skutkach wydarzeniach na naszej rzece, które miały miejsce praktycznie przez cały sierpień.

Prezentujemy nagrania z fargmentami wystąpień zebranych aktywistów:

Więcej o proteście dowiecie się z najbliższego wydania Gazety Gryfińskiej 6 września. Tam również ciekawy wywiad poświęcony tematowi katastrofy ekologicznej na Odrze, który przeprowadziliśmy z dr Dominikiem Marchowskim, zawodowym ornitologiem, związanym z Gryfinem pracownikiem PAN.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie