Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Prezes ZZPR: KPR w końcu wyrwał się z rutyny

- KPR znajduje się w bardzo dobrym momencie rozwoju. Po wielu latach klub w końcu uciekł z 2.ligi, powstała nowa hala sportowa, jest solidny zespół seniorów. Działacze klubu muszą wykorzystać ten potencjał – mówi Jakub Tarczykowski, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Ręcznej, odnosząc się też do tematu gryfińskiej hali oraz gry KPR w nowej lidze

Reklama

Przed tygodniem pisaliśmy tekst o planowanej reformie. Szczegóły reorganizacji zdradził nam Kuba Blejsz, ale nie był pewny, czy wszystkie ustalenia są już oficjalnie „klepnięte”.

- Są. Od sezonu 2021/22 funkcjonować będzie 1.liga centralna, która zrzeszy szesnaście drużyn, po cztery najlepsze z każdej dzisiejszej grupy 1.ligi. Chcemy wyodrębnić grupę klubów i stworzyć rozgrywki, których poziom będzie wysoki oraz zapewni drużynom lepsze przygotowanie do Superligi i przejścia na zawodowstwo.

 

W praktyce 1.liga centralna będzie miała znamiona zawodowstwa.

- To prawda. Aby w niej zagrać kluby będą musiały spełnić sprecyzowane przez związek wymagania finansowe. Muszą mieć też zapewniony konkretny budżet. Jego wysokość nie została jeszcze ustalona. Bardzo dużo zależy od sytuacji, w jakiej będą kluby po zakończeniu bieżącego sezonu, ile z nich, mimo pandemii, utrzyma dotychczasowy poziom finansowo-sportowy. Reforma na pewno jednak wejdzie w życie. 1.liga centralna jest niezagrożona.

 

KPR jednak w niej nie zagra.

- Nie. Klub z Gryfina zostanie zgłoszony do 1.ligi regionalnej.

 

Nowe nazewnictwo wprowadza sporo dezinformacji. Nie można było nazwać jej po prostu 2.ligą?

- Chodziło o to, by pomóc klubom. Z doświadczenia wiemy, że łatwiej jest rozmawiać z potencjalnymi partnerami biznesowymi, gdy gra się w pierwszej lidze.

 

Cały wywiad znajduje się w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie