Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Pociąg pękał w szwach. I co z tego? Jutro wylatuje z rozkładu

W nawiązaniu do artykułu w dzisiejszej Gazecie Gryfińskiej, dotyczącego usunięcia z rozkladu jazdy dwóch popularnych połączeń do Szczecina, postanowiliśmy przejechać się jednym z nich

Reklama

Wybór padł na pociąg Polregio o godzinie 7.11 (drugim "likwidowanym" jest ten o godz. 6.05).

Chociaż połączenie ruszało z Gryfina, pociąg pękał w szwach. Wszystkie miejsca zostały zajęte, przepełnione były też korytarzyki między przedziałami.

Piszemy o tym, gdyż od jutra połączenie to zniknie z rozkładu jazdy. Podróżujący rano do pracy, bądź szczecińskich szkół, będą mogli skorzystać wyłącznie z pociągów o godzinach 5.06 i 6.24.

To mocno problematyczne.

- Lekcje zaczynają się często o godz. 7.30. Od środy pociągi będą jeździć przez Dąbie, co wydłuży podróż do ok. 50 minut. Sprawia to, że wielu uczniów na pewno nie dotrze na lekcje bez spóźnienia. Z dworca trzeba przecież jeszcze dojechać lub dojść do szkół. A należy brać pod uwagę, że ze względu na prace w Podjuchach pociągi mogą być opóźnione - mówią Amelia i Marcelina, dwie gryfińskie nastolatki, które stworzyły petycję do Marszałka Olgierda Geblewicza (więcej o tym piszemy TUTAJ).

Dzisiaj  zapytaliśmy o odczucia współpasażerów naszej porannej podróży.

- Niech pan sam zobaczy ile tu osób. Tak jest codziennie, trzeba przyjść znacznie wcześniej, by znaleźć miejsce siedzące. Od jutra nie będzie tego połączenia i wszyscy podróżujący, którzy ledwo mieszczą się w teraz, będą musieli pomieścić się w pociągu jadącym z Kostrzyna - powiedziała nam jedna z gryfinianek.

Od jutra z Kostrzyna do Szczecina jeździć będą oba poranne pociągi (godz. 5.06 i 6.24).

- Do Gryfina przyjadą przepełnione a przecież my też będziemy musieli się pomieścić. Teraz podróż na stojąco jest jeszcze znośna, ale przecież od jutra pociągi będą jeździć przez Szczecin Dąbie, więc jazda wydłuży się co najmniej dwukrotnie - akcentuje kolejny z naszych rozmówców.

 

Więcej o tym przeczytasz w dzisiejszej Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie