Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Pożar w Parkerze! Zakrwawieni pracownicy! Czy było zachowane BHP?

Pracownicy firmy Parker
Pracownicy firmy ParkerAutor: Kamil Miler

W magazynie Parker Hannifin wybuchł pożar. Do akcji ruszyły dwie jednostki straży pożarnej z Gryfina oraz dwie jednostki OSP - z Radziszewa i z Wełtynia. Na miejscu musieli udzielić pomocy czterem poszkodowanym pracownikom firmy.

Reklama

Akcja strażaków na terenie zakładu Parker Hannifin trwała ponad godzinę. Przebiegła sprawnie. Na parkingu przed zakładem strażacy udzielali pomocy poszkodowanym, jedną z osób transportując na noszach ewakuacyjnych. Wszyscy pracownicy opuścili teren zakładu i przebywali przez godzinę poza ogrodzeniem. Niektórzy z nich z zakrwawioną twarzą. Czy w zakładzie były zachowane odpowiednie procedury BHP?

Straż informuje nas, że były i zarazem informuje... krew była sztuczna. Poszkodowani tylko odgrywali role rannych osób. To były zaplanowane ćwiczenia. Ewakuacja odbyła się sprawnie. Nie wszyscy jednak z pracowników Parkera o tym wiedzieli.

- Trzymają nas na dworze już ponad 40 minut, jest trochę zimno – mówili nam pół żartem.

I tak mieli szczęście, bo pogoda tego dnia dopisała.

- Teraz udajemy się do kierownictwa firmy, aby podsumować działania – powiedział Sławomir Michalski, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie.

Poniżej publikujemy również nagranie video ze zdarzenia.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie