Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Powstaje Strategia Partnerstwa Powiatu Gryfińskiego

Autor: dostarczone.

Trwają intensywne prace nad projektem w ramach, którego Związek Miast Polskich świadczy doradztwo przy tworzeniu Strategii Rozwoju Partnerstwa Powiatu Gryfińskiego. Projekt opiera się na współpracy samorządu powiatowego z gminami Banie, Cedynia, Chojna, Mieszkowice, Moryń oraz Widuchowa. Liderem Partnerstwa jest Powiat Gryfiński

Reklama

Prace będą miały swój finał w roku 2023 i będą zawierały się w strategii, której częścią składową będą konkretne zadania, m.in. te, które będą mogły uzyskać dofinansowanie w ramach Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniopomorskiego 2021 – 2027, ze środków dedykowanych właśnie Partnerstwu Powiatu Gryfińskiego.

20 grudnia br. w budynku Urzędu Miejskiego w Chojnie, miało miejsce połączone spotkanie Rady Partnerstwa (szefowie samorządów) oraz grupy roboczej (delegowani pracownicy).  Omówiono wymiar przestrzenny jako element strategii rozwoju partnerstwa. Było to też jedno z pierwszych spotkań na których będą konkretyzowane cele i zadania partnerstwa.

21 grudnia br. również w Chojnie, tym razem w Centrum Kultury, z inicjatywy starosty gryfińskiego Wojciecha Konarskiego, odbyła się debata z młodzieżą szkół ponadpodstawowych powiatu gryfińskiego zatytułowana „Miejsce w którym żyjemy”. Omówiono kwestie tożsamości regionalnej i problemy, z którymi młodzież boryka się w życiu codziennym. Wyniki debaty staną się materiałem źródłowym do prac nad strategią. Na zakończenie młodzież miała możliwość zwiedzenia Kościoła Mariackiego w Chojnie z przewodnikiem. Debatę z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych z Gryfina, Chojny i Mieszkowic poprowadzili eksperci Związku Miast Polskich, Pani Lucyna Maury i Pan Piotr Guzek. 

dostarczone.

 

Reklama

Komentarze (1)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
  1. Kravitz

    (20 komentarzy) 3 4

    Wspaniale, po 20 latach bycia częścią UE nasz Powiat zauważył że składa się z gmin i ma mieszkańców i należy na zasadach partnerskich szukać dofinansowania z funduszy europejskich. Genialne. Brawo !!!

    Odpowiedz Zgłoś

Logowanie