Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Powstaje Aleja Gwiazd Polskich Sadów [GALERIA]

Aleja Gwiazd Polskich Sadów, to nazwa produktu turystycznego, stworzonego przez aktywnych mieszkańców wsi Mirowo w gminie Moryń

Reklama

Projekt realizowany jest na pasie drogowym drogi gminnej z Mirowa w kierunku Gądna, która bezpośrednio łączy te dwie wsie z rowerową Trasą Pojezierną, kończącą się przejściem granicznym w Siekierkach (słynny Most Europejski).

- Aleja Gwiazd Polskich Sadów to nic innego jak próba odtworzenia starej alei owocowej, która istniała tu już wiele lat temu. Jest to również jedna z wielu inicjatyw Stowarzyszenia Nasze-Aksamitne Mirowo zrzeszającego aktywnych mieszkańców sołectwa i osób z nim związanych - mówią inicjatorzy.

W tym roku posadzono 20 sadzonek drzew owocowych starych odmian.

- Były to nasadzenia uzupełniające drzewek posadzonych 2 lata temu, które nie przetrwały z powodu szkód spowodowanych przez zwierzęta i niestety też przez ludzi - dopowiadają.

Aleja owocowa jest elementem łączącym wieś, nowopowstający kompleks „Kuźnia Talentów” z ławeczką, czyli punktem informacyjno-promocyjnym przy ścieżce rowerowej wchodzącej w skład Trasy Pojeziernej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie