Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Powiat gryfiński wkrótce w czerwonej strefie

To niemal przesądzone. W sobotę co najmniej 310 z 380 powiatów znajdzie się w czerwonej strefie, wśród nich powiat gryfiński. Jutro potwierdzić ma to minister zdrowia. Premier chce jednak, aby cała Polska objęta została kolorem czerwonym

Reklama

W aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej podajemy, że kwestią czasu pozostaje to, aby nasz powiat trafił do czerwonej strefy. Od 5 do 18 października odnotowano u nas 95 nowych zakażeń SARS-CoV-2, a uwzględniając, że w kolejnych dniach pojawiało się wiele nowych przypadków i średnia dzienna zakażeń rosła, powiat gryfiński na nowej, przedstawionej dzisiaj przez premiera mapie oznaczono kolorem czerwonym. Jutro potwierdzi to minister zdrowia, a nowe obostrzenia prawdopodobnie wejdą w życie od soboty (24.10).

Przechodząc z żółtej do czerwonej strefy największe zmiany odczują uczniowie. W szkołach ponadpodstawowych bezwzględnie obowiązuje nauka zdalna. Natomiast uczniowie szkół podstawowych dalej uczyć będą się stacjonarnie. Rząd wciąż rozważa jednak, aby w domach pozostali także uczniowie podstawówek.
Zajęcia i wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności, a wydarzenia kulturalne z zajętymi 25% miejsc na widowni. Bary i restauracje mogą być czynne tylko od godz. 6.00 do godz. 21.00, co jest częstym obiektem dyskusji – przeciwnicy tych zmian pytają „czy wirus rozprzestrzenia się mocniej po godz. 21.00?”. Zresztą nie tylko to zalecenie budzi skrajne emocje w społeczeństwie. Co ważne, w strefie czerwonej ograniczone są również zgromadzenia – może w nich uczestniczyć maksymalnie 10 osób.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie