Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Powalczymy o Local Press! Gala SGL w najbliższy piątek

Za nami kolejny udany rok. Potwierdzają to nominacje, które otrzymaliśmy w konkursie Local Press. O statuetki powalczy dwóch gryfińskich dziennikarzy: Kamil Miler i Grzegorz Racinowski

Reklama

To nie pierwszy raz, gdy znaleźliśmy się w gronie najlepszych w Polsce. W 2011 r. zostaliśmy laureatami nagrody specjalnej za najrzetelniej przedstawioną kampanię do wyborów samorządowych.  

Po raz pierwszy, w kategoriach indywidualnych, zaistnieliśmy natomiast sześć lat później, gdy jury nominowało tekst Grzegorza Racinowskiego  „O tym jak Wiskord zalał gminę afrykańskim haszyszem” (czytaj TUTAJ), a dwanaście miesięcy później doceniło Zbigniewa Włodarczyka za fotografię wykonaną podczas Biesiady Kapuścianej w Czepinie.

Najlepszy jak dotąd był jednak dla nas rok 2020. Wówczas uznanie w oczach jury znalazło aż trzech dziennikarzy Gryfińskiej: Jakub Stankiewicz za wywiad z Maciejem Wirskim („Gdybym stracił też dziecko, to raczej bym się już nie pozbierał” - TUTAJ), Kamil Miler w kategorii „krótka forma dziennikarska” za „Próba przewrotu w gryfińskim PiS" - TUTAJ) oraz Grzegorz Racinowski za wywiad „Jestem uzależniony od napojów energetycznych" (TUTAJ) i artykuł o Florianie Geisslerze, byłym prezesie Energetyka (kat. „dziennikarstwo specjalistyczne” - TUTAJ).

We wszystkich opisanych przypadkach kończyło się na nominacjach. Zmieniło się to dopiero przed rokiem, gdy Grzesiek wygrał Local Press za tekst „Imperium Fritza Radefeldta” (w kategorii, „dziennikarstwo specjalistyczne” - TUTAJ, nominowany był także Kuba Stankiewicz za „Zakochanego wilka Gustawa” - TUTAJ).

 W tym roku powalczymy o dwie statuetki. Kamil Miler w kategorii publicystyka za "Nowy szef w gryfińskim PiS-ie", a Grzegorz Racinowski za "Chcę mieć płaską klatę", reportaż o Mateuszu Skalniaku z Gryfina.

To powód do dumy. Jak bowiem poinformowali organizatorzy, na konkurs napłynęło ponad 300 tekstów, z których nominowano zaledwie 35. Jeszcze dziś zamieścimy na portalu nasze wyróżnione artykuły.

A o tym, czy wrócimy do Gryfina ze statuetką (lub statuetkami) dowiemy się jutro. Laureaci zotaną ogłoszeni w piątek 17 grudnia, podczas gali w Muzeum Żydów Polskich Polin w Warszawie.

Trzymajcie kciuki!

 

Wszystkie nominacje można zobaczyć TUTAJ

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie