Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Poszukiwania zakończone sukcesem. 55-latek został uratowany

Fotografia poglądowa
Fotografia poglądowa

W piątek 6 maja dyżurny Komisariatu Policji w Chojnie został powiadomiony, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Chojna 55-letni mężczyzna, mając myśli samobójcze, opuścił miejsce zamieszkania udając się do pobliskiego lasu

Reklama

Dodatkowo z informacji wynikało również, iż mężczyzna ten mógł zażyć dużą liczbę tabletek. W związku z zaistniałym realnym i bezpośrednim zagrożeniem życia niezwłocznie na miejsce skierowani zostali policjanci z Chojna, a także ośmiu funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

- W wyniku działań poszukiwawczych i penetracji obszaru leśnego niespełna po godzinie od zgłoszenia odnaleziono zaginionego. Natychmiast na miejsce wezwano karetkę Pogotowia Ratunkowego, która przetransportowała mężczyznę do szpitala - mówi rzecznik prasowy Kuźmowicz.

Dzięki szybko podjętym działaniom policji oraz skutecznie przeprowadzonej akcja poszukiwawczej udało się zapobiec tragedii, a co najważniejsze uratować ludzkie życie.

- Przypominamy, że na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby - informuje policja.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie