Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Poszukają bombek dla Michasia

Uczestnicy rajdu wpłacają pieniądze na stronie zbiórki na rzecz Michasia Kobylskiego z Żar
Uczestnicy rajdu wpłacają pieniądze na stronie zbiórki na rzecz Michasia Kobylskiego z ŻarAutor: www.siepomaga.pl/walka-michasia

Trwają zapisy do 3. edycji gry terenowej „Poszukiwacze leśnego skarbu” organizowanej przez nieformalną amatorską grupę biegaczy na orientację Gryf-InO Team. To impreza turystyczna o charakterze poznawczo-rozrywkowym, przeznaczona dla drużyn liczących od 2 do 5 osób. Odbędzie się w niedzielę 5 grudnia w Lesie Wełtyńskim

Reklama

Aby wziąć udział w poszukiwaniach, należy przede wszystkim uiścić opłatę startową w wysokości minimum 50 złotych za drużynę. Pieniądze zasilą konto charytatywnej zbiórki dla Michasia Kobylskiego z Żar chorującego na nowotwór złośliwy nadnerczy z przerzutami, na portalu siepomaga.pl: www.siepomaga.pl/walka-michasia. Termin wpłat mija 2 grudnia. Po opłaceniu udziału, drużyna ma obowiązek wysłać na adres e-mail organizatora gry terenowej dane wszystkich uczestników: imiona, nazwiska, rok urodzenia, adres kontaktowy e-mail. Osoby niepełnoletnie mogą startować wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

Reguły zabawy są proste. W regulaminie imprezy czytamy, że jej główną zasadą jest odnalezienie 10-15 miejsc ulokowanych na terenie Lasu Wełtyńskiego oraz odnalezienie w tych miejscach ukrytych świątecznych bombek. Długość trasy zależeć będzie od wyboru uczestników, jednak nie powinna być dłuższa niż 10 kilometrów.

W niedzielę 5 grudnia o godz. 10.00 zgłoszone drużyny otrzymają na podany przez siebie adres e-mail mapę w formie elektronicznej (plik PDF) z zaznaczonymi miejscami ukrycia świątecznych bombek. Mapę można samodzielnie wydrukować lub korzystać z jej formy elektronicznej, na przykład na smartfonie. Bombki będą ukryte w dziesięciu pudełkach (w każdym 3 sztuki w różnych kolorach), umieszczonych w ten sposób, aby nie było konieczności kopania w ziemi. Kolejność zaliczania punktów kontrolnych jest dowolna. Gdy miejsce ukrycia zostanie znalezione i w pudełku będą znajdowały się bombki, uczestnicy zabawy zabierają tylko jedną z nich, tę o najwyższej wartości (kolor złoty – 30 punktów, kolor czerwony – 15 punktów, kolor niebieski – 12 punktów, kolor zielony – 9 punktów). Pozostałe bombki należy pozostawić dla kolejnych drużyn. Następnie należy wykonać zdjęcie całej drużyny z bombką w ręku przy miejscu odnalezienia. W tym momencie bombka staje się własnością drużyny, która ją znalazła.

Punkty bonusowe o numerach od 11 do 15, zwiększające dystans całej trasy, będą ukryte w miejscach trudno dostępnych, trudnych nawigacyjnie. Tam zostaną ukryte pojedyncze bombki - w każdym pudełku po jednej, złotej, ale bardzo wysoko punktowanej. Te punkty kontrolne mogą znajdować się poza wyznaczonym obszarem poszukiwań, jednak nie dalej niż około kilometra od jego granicy. Również i te bombki staną się własnością drużyn, które je znajdą. Jeśli drużyna odnajdzie punkt kontrolny, ale w pudełku nie będzie już bombki, powinna wykonać zdjęcie w miejscu odnalezienia. Będzie to dodatkowo punktowane. Po zakończeniu poszukiwań należy zrobić zdjęcie wszystkich odnalezionych bombek, a fotografie (przy punktach kontrolnych oraz odnalezionych bombek) należy przesłać na adres e-mail organizatora. Dla trzech drużyn, które uzyskają najwięcej punktów, zostaną przygotowane upominki rzeczowe.

Kontakt z organizatorem rajdu - nieformalną amatorską grupę biegaczy na orientację Gryf-InO Team - pod adresem e-mail: [email protected]. Więcej informacji o wydarzeniu można odnaleźć na facebookowym fanpejdżu organizatora: www.facebook.com/Gryf-InO-Team.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie