Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Posłanka Lewicy z Gryfina protestowała w sprawie Margot

"Wszystkich nas nie zamknięcie", skandowali w poniedziałek uczestnicy protestu wsparcia w obronie praw społeczności LGBT. W akcji udział wzięła Katarzyna Kotula, posłanka Lewicy z Gryfina

Reklama

- Ta walka to walka o Polskę, otwartą, tolerancyjną, kolorową, obywatelską, a walka o prawa spełeczności LGBT to walka o prawa człowieka. My sojuszniczki i sojuszniczy musimy bezwarunkowo bronić tych praw bo prawa człowieka nigdy nie są ideologią.

Systemowa przemoc państwa wobec społeczności LGBT, to zarówno brak wsparcia instytucji publicznych, opresja w postaci obowiązującego prawa które pomimo art32 Konstytucji nie realizuje równości wobec prawa i zakazu dyskryminacji, jak i przemoc w formie (wspieranych przez prawicę ) homofobicznych furgonetek, takich jak ta którą zniszczyła Margot, podżegania do nienawiści w formie dehumanizującego języka, opresji w postaci pokazu siły przy zatrzymaniu Margot.

To słabość państwa w ochronie mniejszości, grup wykluczonych i dyskryminowanych - napisała Kotula na fanpejdżu na Facebooku.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie