Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Posłanka Kotula nominowana do nagrody "Gazety Wyborczej"

- Szczupaki i Kiełbie to plebiscyt "Wyborczej" w Szczecinie. Szczupakiem nagradzamy tych, którzy w mijającym roku zasługują na szczególne uznanie, a Kiełbiem tych, którzy przynosili wstyd miastu i regionowi - tłumaczy "Gazeta Wyborcza. W tegorocznej, siedemnastej edycji nominowana została gryfinianka, Katarzyna Kotula

Reklama

Jak napisała w uzasadnieniu szczecińska redakcja, nominacja dla Kotuli jest docenieniem jej walki w wojnie o prawa polskich kobiet.

- Posłanka Katarzyna Kotula na ulicy i z sejmowej mównicy walczyła o to, by Polki traktowane były godnie, a nie jako inkubatory do zaspokajania szalonych wyobrażeń polityków PiS i fundamentalistów, którzy obronę życia mają na ustach, a przeciwko temu życiu występują. Głos Katarzyny Kotuli to silny głos sprzeciwu przeciwko torturowaniu kobiet. To walka o to, by kobiety, jeżeli muszą podjąć dramatyczną decyzję o aborcji, mogły wykonać ją legalnie, bezpiecznie, w czystym szpitalu, by miały wybór - czytamy w uzasadnieniu.

Gryfińska posłanka odniosła się do sprawy za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Jest mi bardzo miło i niezmiernie się cieszę z tego wyjątkowego wyróżnienia, za które już teraz serdecznie dziękuję! Znalezienie się w gronie nominowanych to dla mnie zaszczyt i jednocześnie mobilizacja do jeszcze bardziej energicznego działania na rzecz walki o prawa i godność kobiet - walki o dostęp do aborcji.

Dziękuję tym wszystkim, którzy dostrzegają moją pracę i zaangażowanie w walkę o prawa i godność kobiet.

Dziękuję Jolancie Kowalewskiej - ta nominacja dodaje mi siły do dalszych działań! Zadowolenie i satysfakcja jest ważna, ale to co najważniejsze i co dodaje nam skrzydeł, to długo wyczekiwany sukces jakim niewątpliwie bedzie legalna, bezpieczną i bezpłatna aborcja. To największa i długo wyczekiwana nagroda! 
- skomentowała posłanka na Facebooku.

 

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie