Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Porywy wiatru nawet do 100 km/h! "Drugi stopień zagrożenia"

Dziś musimy zachować szczególną ostrożność. Siła wiatru może zagrażać bezpieczeństwu osób, które będą przebywać na zewnątrz

Reklama

Informację o tym podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

- Dziś w związku z przechodzeniem przez Polskę frontu atmosferycznego postępować będzie ochłodzenie. W większej części kraju niekorzystny wpływ na nasze samopoczucie będzie miał porywisty wiatr - napisało IMGW za pośrednictwem Twittera.

Jak dodał, należy zachować ostrożność. Dziś silny wiatr jest prognozowany w większej części kraju.

- Najsilniejsze porywy wystąpią nad morzem (do 110 km/h) i w północno-zachodniej Polsce (do 100 km/h) - czytamy w komunikacie.

O sprawie informują też Łowcy Burz, pisząc, że w centralnych i zachodnich Niemczech porywy już teraz sięgają aż 90-100 km/h.

- Strefa silnych i bardzo silnych wiatrów zmierza właśnie w kierunku Polski - napisali przed godz. 10.00 w mediach społecznościowych.

Alerty rozsyła też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Na terenie pięciu województw, w tym zachodniopomorskiego, ostrzeżenia mają drugi stopień. Wiele osób otrzymało wiadomość od Alert RCB ("Możliwe będą utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy").

Dla własnego bezpieczeństwa, kto może, niech zostanie w domu.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie