Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Porażka PGE KPR na inaugurację [ZDJĘCIA]

Autor: Kamil Miler

Gryfińscy szczypiorniści w niezbyt dobrym stylu rozpoczęli nowy sezon. Na ich drodze stanął jednak niezwykle silny przeciwnik z doświadczonymi graczami

Reklama

PGE KPR rozpoczął nowy sezon w odmłodzonym składzie. Zespół opuściło trzech doświadczonych graczy (Grzegorek, Galus, Karnacewicz). Ich miejsce postarają się uzupełnić znacznie młodsi Witkowski oraz Blejsz. Nie będzie to jednak łatwe o czym przekonaliśmy się podczas inauguracji nowego sezonu w pierwszej lidze regionalnej.

Na drodze gryfinian jako pierwsi stanęli gracze z Iławy. To beniaminek, który poczynił znaczące wzmocnienia przed obecnym sezonem. Dołączyło do niego m.in. kilku graczy z MKS Grudziądz, występujących rok temu lidze centralnej. W sobotę mogliśmy zobaczyć nawet zawodnika z solidną ekstraklasową przeszłością. Takowy zagrał z numerem 11. To Kamil Krieger, grający trener Jezioraka.

- To niezwykle doświadczony zawodnik, reprezentował kluby superligowe, w tym Vive Kielce oraz MMTS Kwidzyn, na swoim koncie ma również występy w reprezentacji Polski. Na dzień dobry, na swoje konto może zapisać wygraną – napisała wczoraj na swoim portalu Gazeta Olsztyńska, relacjonując sukces Jezioraka w Gryfinie.

Goście wygrali różnicą aż dziesięciu bramek. W pełni zasłużenie. Aż czternaście bramek zdobył dla nich Karol Cichocki (numer 19) – król strzelców drugiej ligi w zeszłym sezonie. Do Gryfina przyjeżdżał w przeszłości m.in. z MKS Brodnica. Grał także w kilku innych klubach pierwszoligowych. Tak grający zespół z Iławy może skutecznie walczyć o najwyższe miejsca w rozgrywkach.

W zespole PGE KPR wyróżniał się Filip Witkowski. Nowy nabytek naszego klubu zdobył najwięcej, siedem bramek.

W następnej kolejce PGE KPR zagra na wyjeździe z Sokołem Kościerzyna. Nie jest to jednak tak silny zespół jak w poprzednim roku, podobno w Kościerzynie brak środków finansowych przełożył się na spore osłabienia.

 

PGE KPR Gryfino – Szynaka Meble Jeziorak Iława 25:35

Kłodziński, Jeziorny – Witkowski 7, Jurkiewicz 6, Statkiewicz 3, Klemens 2, Telenga 2, Lasko 1, Skrzypkowiak 1, Dziapa 1, Maciej Jezierski 1, Jarząbek 1, Baliński, Gackowski, Blejsz, Kostrzewa.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie