Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Pomogą w Chojnie

Grzegorz Jędrzejczak z synem
Grzegorz Jędrzejczak z synemAutor: fot. ze strony www.siepomaga.pl/grzegorz-jedrzejczak

„Wygramy z rakiem” to tytuł akcji charytatywnej, która odbędzie się w niedzielę 4 października na Stadionie Miejskim w Chojnie. To inicjatywa na rzecz Grzegorza Jędrzejczaka, mieszkańca tego miasta, który zmaga się z groźną chorobą

Reklama

W organizację wydarzenie zaangażowały się chojeńskie instytucje, media, osoby prywatne, a także sportowcy, co nie dziwi, gdyż pan Grzegorz od blisko 20 lat jest nauczycielem wychowania fizycznego, który szczególnie upodobał sobie piłkę nożną. Rok temu zdiagnozowano u niego nowotwór jasnokomórkowy nerki z przerzutami. Wkrótce odbyła się operacja, podczas której usunięto mu dwa guzy oraz nerkę. Pozostały kolejne dwa guzy przy kręgosłupie, które znajdują się na odcinku piersiowym i krzyżowym. Szansą na wsparcie chemioterapii i organizmu w walce z guzami jest terapia w jednej z polskich specjalistycznych klinik, niestety nierefundowana. Oszczędności i wsparcie rodziny pozwoliły panu Grzegorzowi na rozpoczęcie kuracji, ale na kontynuację niestety zabrakło pieniędzy. Stąd pomysł na ich zbiórkę za pośrednictwem portalu Fundacji Siepomaga. Na stronie internetowej www.siepomaga.pl/grzegorz-jedrzejczak w prosty sposób każdy może wpłacić dowolną kwotę na rzecz chorego.

Grzegorz Jędrzejczak otrzymuje mnóstwo wsparcia od mieszkańców Chojny i okolic. Jednym z jego przejawów jest organizowana w najbliższą niedzielę akcja charytatywna.

- Zaplanowano liczne atrakcje, między innymi piłkarski turniej z udziałem kilku drużyn: Odry Chojna, Sokoła Pyrzyce, Stali Lipiany, Energetyka Gryfino czy FC Schwedt. Obędzie się również licytacja, a dla dzieci przygotowano zamki dmuchanie - informuje portal chojna24.pl.   

Początek imprezy w najbliższą niedzielę o godz. 11.00 na stadionie w Chojnie.

 

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie