Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

"Polski Ład" wspomógł m.in. Starostwo Powiatowe w Gryfinie

W sobotę 16 lipca, w Brojcach samorządowcy i sołtysi odebrali promesy na rządowe dofinansowanie inwestycji z III edycji Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin i powiatów, na terenie których funkcjonowały PGR-y

Reklama

Promesy wspólnie z wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji Pawłem Szefernakerem przekazał wojewoda Zbigniew Bogucki w obecności europosła Joachima Brudzińskiego oraz posłów: Michała Jacha, Leszka Dobrzyńskiego i Czesława Hoca samorządowcom z powiatów: goleniowskiego, gryfickiego, gryfińskiego, kamieńskiego, łobeskiego i myśliborskiego.

O dofinansowaniach dla gmin Gryfino, Banie, Widuchowa oraz Mieszkowice i Trzcińsko-Zdrój pisaliśmy w poprzednim tygodniu. Środki finansowe otrzymały też inne samorządy z terenu powiatu gryfińskiego.

- Gmina Moryń otrzymała dofinansowanie w łącznej wysokości 1 950 200 złotych na modernizację budynku szkoły podstawowej w Witnicy (dofinansowanie 980 000 zł) oraz przebudowę dróg na osiedlach popegeerowskich w miejscowościach Klępicz, Bielin i Stare Objezierze (dofinansowanie 970 200 zł) - przekazał burmistrz Morynia, dodając, że dofinansowanie stanowi 98% szacowanej wartości planowanych inwestycji.

3 450 000 złotych popłynie do Chojny, gdzie zrealizowane zostaną dwa zadania: "Przebudowa świetlic wiejskich w miejscowościach: Jelenin, Strzelczyn, Godków Osiedle oraz budowa miejsca spotkań OSP w Krajniku Dolnym" (2 450 000 zł), a także "Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Strzelczyn" (1 000 000 zł).

Na infrastrukturę drogową postawiono w Starym Czarnowie, gdzie dzięki dotacji w wysokości 2 450 000 zł będzie miała miejsce "Budowa drogi gminnej w miejscowości Kołbacz". Jeszcze więcej, bo aż 4 851 000 zł, na modernizację swoich dróg "wyciągnęła" gmina Cedynia.

Nieco mniej (4 750 000 zł) starostwo powiatowe otrzymało na zadanie "Poprawa jakości życia mieszkańców na terenach popegeerowskich, poprzez przebudowę drogi nr 1390Z, na odcinku przejście przez m. Krzymów".

Pełna lista beneficjentów znajduje się: TUTAJ.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie