Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Policyjny pościg przez Chlebowo. Kierowca był naćpany, pasażer miał amfetaminę

Fotografia poglądowa
Fotografia poglądowa

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie podjęli pościg za kierującym pojazdem osobowym marki Daewoo, który pomimo poleceń nakazujących zatrzymania się zaczął uciekać. Pościg prowadzony był drogami asfaltowymi, a następnie polnymi

Reklama

Sobotni wieczór udzielił się dwóm młodym mieszkańcom naszego regionu. Gdy w pobliżu pojazdu marku Daewoo, którym jechali przez Chlebowo znalazł się policyjny radiowóz, obaj mężczyźni zaczęli zachowywać się w sposób nerwowy.

- W związku z nietypowym zachowaniem mężczyzn funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Z wykorzystaniem świateł błyskowych oraz dźwiękowych wydali oni polecenie do zatrzymania się. W tym momencie kierujący pojazdem przyśpieszył, podejmując próbę ucieczki - mówi Jakub Kuźmowicz.

Policjanci niezwłocznie podjęli pościg. Jednocześnie poinformowali o zajściu dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. Na miejsce natychmiast skierowane zostały dodatkowe patrole.

- Pościg, który rozpoczął się około godziny 21.00, prowadzony był początkowo drogą asfaltową, a następnie drogami polnymi. Kierujący po trwającym kilka kilometrów pościgu porzucił pojazd, po czym zaczął uciekać pieszo. Po kilku minutach policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 26 i 29 lat - dopowiada rzecznik Kuźmowicz.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że 26-letni kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami oraz znajduje się pod wpływem środków odurzających. Natomiast przy 29-letnim pasażerze ujawniono amfetaminę o wadze 5,5 gramów.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie