Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Policjanci z Widuchowej eskortowali rodzącą kobietę

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie wpłynęły podziękowania dla policjantów Posterunku Policji w Widuchowej za udzielenie pomocy w szybkim oraz bezpiecznym dotarciu do szpitala

Reklama

Codzienna służba pełna jest wyzwań i zaskakujących sytuacji o czym najlepiej przekonali się asp. szt. Andrzej Bielak oraz mł. asp. Rafał Winiarski.

- W dniu 26 stycznia br. około godz. 9:00 podczas przejazdu do Szczecina ruchliwą drogą krajową numer 31 w miejscowości Daleszewo policjanci zauważyli jadący za nimi pojazd marki Audi, który w szybkim tempie bliżył się do ich oznakowanego radiowozu oraz zaczął mrugać światłami drogowymi. Czujni funkcjonariusze natychmiast zatrzymali się na pobliskiej zatoczce autobusowej. Z Audi wysiadł zdenerwowany mężczyzna, który oświadczył, że w samochodzie znajduje się jego siostra, która jest w ciąży i prawdopodobnie zaczyna rodzić - informuje rzecznik prasowy KPP Gryfino.

Bez chwili namysłu policjanci przekazali kierującemu informację, by ten udał się za nimi oraz za pomocą sygnałów świetlnych i dzwiękowych rozpoczęli niecodzienny, około 20-kilometrowy, pilotaż do szpitala Szczecin Zdroje.

- Po szybkim, a co najważniejsze bezpiecznym przybyciu na miejsce ciężarna kobieta trafiła do szpitala, gdzie zajęli się nią specjaliści, a po niedługim czasie na świat przyszedł zdrowy chłopczyk o imieniu Kacper - komentuje rzecznik Kuźmowicz.

Gratulujemy świeżo upieczonym rodzicom oraz funkcjonariuszom!

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie