Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Policjanci uratowali mężczyznę, który zatruł się spalinami

Fotografia poglądowa
Fotografia poglądowa

Dnia 19 lutego 2022 r. o godz. 22.55 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnie sierż. szt. Krzysztof Karaczun i sierż. szt. Patryk Padoł podczas pełnienia służby na terenie miasta Chojna otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na ul. Sikorskiego cały czas gra głośno muzyka i słychać odgłosy włączonego agregatu

Reklama

W tym czasie w całym rejonie nie było energii elektrycznej, wystąpiły liczne awarie spowodowane silnymi wiatrami. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie pomimo pukania nikt nie otwierał drzwi, a w mieszkaniu było słychać odgłos agregatu prądotwórczego.

W związku podejrzeniem zatrucia spalinami funkcjonariusze natychmiast podjęli decyzję o siłowym wejściu do środka, a także wezwali przez dyżurnego ratowników medycznych. Pomimo starań nie udało się otworzyć drzwi, dlatego wezwano na miejsce strażaków z OSP Chojna. Po otworzeniu mieszkania policjanci wraz z ratownikami medycznymi weszli do środka, gdzie na łóżku leżał nieprzytomny mężczyzna.

Po szybko podjętej reanimacji u poszkodowanego wróciły oznaki życia, po czym został on przewieziony do szpitala w Gryfinie. Jak wynika z ustaleń w mieszkaniu poszkodowany miał włączony agregat, z którego wylatujące spaliny doprowadziły do jego zatrucia powodując realne zagrożenie dla życia i zdrowia. Szybka reakcja i czujność policjantów zapobiegła zbliżającej się tragedii. Uratowany został również pies poszkodowanego, który wiernie leżał przy swoim właścicielu do samego końca.

Należy pamiętać, że paliwo z agregatów prądotwórczych emituje spaliny, dlatego nie można ich używać w pomieszczeniach zamkniętych. Użytkowanie generatora w mieszkaniu, garażu czy też w piwnicy stwarza zagrożenie nagromadzenia się toksycznych gazów, które stanowią realne zagrożenie dla przebywających tam ludzi i zwierząt.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie