Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Policjanci kontrolowali kierowców

Policyjna akcja przeciwko nietrzeźwym uczestnikom ruchu drogowego, pozwala patrzeć z optymizmem na zachowanie i wyobraźnię kierowców. Na 136 skontrolowanych, tylko trzy osoby były nietrzeźwe.

Reklama
W celu poprawy stanu bezpieczeństwa na gryfińskich drogach w dniach 27-30 listopada oraz w dniu 1 grudnia 2013 r od godz.5.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gryfinie wspomagani przez funkcjonariuszy innych pionów przeprowadzili na terenie miasta i powiatu gryfińskiego działania skierowane na trzeźwość kierujących.
- Analiza stanu bezpieczeństwa na drogach naszego województwa wskazuje na duże zagrożenie ze strony kierujących będących pod wpływem alkoholu - mówi Bogumił Prostak, rzecznik gryfińskiej policji.
Akcja ta miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Podczas akcji policjanci skontrolowali analizatorami wydechu 136 kierujących, wśród których ujawniono 3 nietrzeźwych. Z zadowoleniem można zauważyć fakt, że na tak dużą ilość skontrolowanych pojazdów było tylko trzech kierowców po spożyciu alkoholu. Dla policjantów najbardziej pocieszającym byłby fakt gdyby wśród kierujących nie było nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Najmłodszym, nietrzeźwym kierującym był 23-letni mieszkaniec Mieszkowic, który kierował Mitsubishi i miał w organizmie 0,70 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Należy podkreślić, że policja nie poprzestanie na wyrywkowych kontrolach. Policjanci zamierzają konsekwentnie eliminować nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.
- Wzmożone kontrole drogowe będą przeprowadzane częściej na terenie naszego powiatu - mówi rzecznik Bogumił Prostak.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie