Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Policja zlikwidowała nielegalne wysypisko śmieci i ujęła sprawcę

Pod koniec września 2021 r. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnie podczas patrolu terenu po byłym lotnisku w Chojnie zauważyli stojący samochód typu bus, z którego kierujący wyrzucał do pobliskich zarośli śmieci w postaci pozostałości po materiałach budowlanych, uszkodzone meble, papiery i plastiki

Reklama

- Ujawniony sprawca nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania, po wylegitymowaniu został zobowiązany do posprzątania zaśmieconego terenu, co od razu uczynił. Za popełniony czyn wszczęto przeciw niemu czynności wyjaśniające o wykroczenie z art. 154 § 2 kodeksu wykroczeń, za które grozi grzywna do 1000 zł albo kara nagany. Powyższe zdarzenie ma charakter wysokiej szkodliwości społecznej i nie powinno być akceptowane przez mieszkańców.

Na terenie działania Komisariatu Policji w Chojnie każda gmina ma wypracowany system odbioru śmieci, a także innych odpadów komunalnych, dlatego tym bardziej niezrozumiałe są sytuacje wyrzucania śmieci na pola, do lasu czy też - jak w opisanej sytuacji - w rejonie byłego lotniska w Chojnie. Oddawanie odpadów w punktach selektywnego zbierania odpadów komunalnych tzw. PSZOK odbywa się nieodpłatnie. W PSZOK możemy oddać między innymi gruz budowlany, meble i inne odpady wielkogabarytowe, chemikalia (np. farby, rozpuszczalniki, oleje napędowe), zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Policjanci z KP Chojna apelują i proszą, aby nie wyrzucać śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

- Dbajmy o czystość w naszych miejscowościach, bo to od nas zależy, w jakich warunkach przyjdzie nam mieszkać i odpoczywać - czytamy w komunikacie KPP.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie