Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Policja instruuje przed WOŚP

W najbliższą niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra kolejny raz podczas XXII finału. Do kwestowania w tym czasie uprawnieni będą wolontariusze. Aby mieć pewność, że pieniądze trafią do potrzebujących gryfińska policja przypomina o kilku zasadach bezpieczeństwa.

Policja przypomina o bezpiecznych zasadach kwestowania, oraz uczula na sytuacje z poprzednich lat, kiedy to pieniądze zamiast do potrzebujących trafiały do oszustów. Funkcjonariusze przypominają o tym, że każdy wolontariusz powinien posiadać przy sobie identyfikator i mieć go w widocznym miejscu. Umieszczone będą na nim następujące dane: indywidualny numer, zdjęcie osoby, numer ankiety. Każdy identyfikator ma pieczątkę i hologram w kształcie serduszka i powinien być zalaminowany. Posiada on także po lewej stronie kod QR. Ponadto uprawnieni wolontariusze mają specjalną puszkę.
- Puszka musi być oklejona zabezpieczającymi banderolami WOŚP – przypomina Bogumił Prostak, rzecznik gryfińskiej policji.
Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy, powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Wolontariusze też muszą uważać
Ochotnicy zbierający podczas akcji pieniądze, także będą narażeni na potencjalne niebezpieczeństwa. Gryfińska policja apeluje o zachowanie rozwagi i ostrożności, stosując się do ogólnie obowiązujących podczas takich zbiórek zasad.
- Nie należy chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w grupie innych osób, a dzieci do 16 roku życia powinny kwestować w towarzystwie osoby dorosłej – mówi B. Prostak.
Przypomina też, aby unikać mało uczęszczanych miejsc, szczególnie po zmierzchu, oraz aby w przypadku zaistniałego niebezpieczeństwa, lub sytuacji w której jesteśmy świadkami przestępstwa powiadamiać jak najszybciej policję.

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie