Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Pogrom w pierwszym półfinale

Foto archiwalne
Foto archiwalne

- Gryfpanthers bardzo mocno pobiły dzisiaj MELBEST (+37 różnicy). W rolach głównych Leszek Kulczyński i Filip Starosta - podsumował pierwszy półfinał komisarz Miejskiej Ligi Basketu

Reklama

Gwoli przypomnienia: Gryf-Panthers zakończyli w listopadzie rozgrywki grupowe szczecińskiej MLB, awansując z drugiego miejsca do fazy pucharowej. Chociaż mecze półfinałowe miały odbyć się pierwotnie w styczniu, organizator ligi zdecydował się przyspieszyć terminarz. W związku z tym walka o finał rozpoczęła się w piątek.

Koszykarze z Gryfina zmierzyli się z odwiecznym rywalem, drugą najbardziej utytułowaną drużyną w historii szczecińskich rozgrywek. Jeśli ktoś nie zna tamtejszych subtelności, trudno byłoby mu uwierzyć w powyższe słowa. Na parkiecie doszło do jednostronnego widowiska. Gryfinianie dokonali pogromu.

- Wygrywamy w pierwszym meczu półfinału MLB Major z drużyną Melbest-u różnicą aż 37 punktów, a dokładnie 77 do 40. Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie, przeciwnik nie miał praktycznie żadnych łatwych pozycji rzutowych. Cały czas wywieraliśmy presje nie pozwalając rozkręcić się zawodnikom drużyny przeciwnej. W ataku wyśmienite spotkanie rozegrali Filip Starosta (27 pkt i 6 as.) oraz Leszek Kulczyński (28 pkt i 12 zb.). Razem zdobyli 55 punkty na 77 punktów całej drużyny - czytamy w pomeczowej relacji.

Drugi mecz półfinałowy odbędzie się dzisiaj o godzinie 21.10 w szczecińskich Podjuchach.

 

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie