Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Poezja Baczyńskiego na scenie Gryfińskiego Domu Kultury [ZAPOWIEDŹ]

Foto i tekst: GDK
Foto i tekst: GDK

W niedzielę, 31 lipca, w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury odbędzie się spektakl "A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim"

Reklama

Reżyserem przedstawienia jest Przemysław Tejkowski. Scenografię przygotowała Krystyna Anna Obuszko, a muzykę Jacek Chrobak. Na scenie wystąpią Adrianna Kieś i Przemysław Tejkowski

Spektakl oparty jest na motywach poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Żona Krzysztofa, Barbara, spotyka po jego śmierci gimnazjalnego profesora męża. Spotkanie w scenerii Powstania Warszawskiego wyzwala w nich wspomnienia i chwilowy wybuch radości. Powrót do gimnazjalnych lat pełen humoru i szczenięcych wygłupów szybko jednak zostaje przytłoczony przez wojenną rzeczywistość. Profesor i Barbara wspólnie przeżywają śmierć Krzysztofa i dzielą los powstańców, zmierzając do zaskakującego końca.

Tekst składa się w całości z wierszy i prozy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Pośród prezentowanych wierszy znajdują się między innymi: „Dwie miłości”, „Spotkanie”, „Wyroki”, „Pokolenie” czy „Elegia o chłopcu polskim”. W spektaklu usłyszymy piosenki do muzyki Zygmunta Koniecznego i Andrzeja Zaryckiego, śpiewane niegdyś przez Ewę Demarczyk.

Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie