Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Podróże z Matwisem. Wydał 3 tysiące, by grać w KPR

Hobby sprawia, że nie liczą się czas, ani pieniądze. Świadczy o tym przykład Artura Matwisa. Chociaż na stałe mieszka w Anglii, zagrał w dziesięciu ligowych spotkaniach KPR Gryfino!

Reklama

Artur Matwis stał się sławny we wrześniu, gdy zainteresował się nim portal sportowefakty.wp.pl. Krzysztof Kempski zrobił duży materiał o zawodniku KPR, który po dwunastu latach postanowił wznowić sportową karierę.

Tekst odbił się szerokim echem, znalazł się zresztą na głównej stronie jednego z największych portali sportowych w kraju. W efekcie tego o Matwisie pisały też media zagraniczne. Sam zawodnik pochwalił się, za pośrednictwem Facebooka tekstem, który napisała jedna z francuskich gazet.

Całe zamieszanie mogłoby dziwić. W każdym mieście, miasteczku i wsi znajdują się bowiem piłkarze, którzy po wielu latach wznawiają kariery. Przypadek Matwisa sam w sobie nie byłby interesujący, gdyby nie fakt, od kilkunastu lat mieszka w Anglii i w najbliższym czasie nie zamierza tego zmieniać. 

Mimo to udało mu się zagrać w aż dziesięciu ligowych spotkaniach!

 

Więcej o Matwisie w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej. A najbliższy mecz KPR już w tę sobotę o godzinie 18.00 w hali przy SP nr 3 w Gryfinie.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie