Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Podpisali umowę w sprawie budowy ulic na północy Gryfina

Władze gminy Gryfino podpisały dziś umowę na budowę ulic w północnej części Gryfina z Danielem Błażkiewiczem - właścicielem wyłonionej w ramach przetargu firmy "Dankom".

Reklama

- Na północnym osiedlu wykonawca wybuduje ulice Opolską, Śląską, Kujawską, Podlaską oraz odcinki ulic Mazowieckiej i Limanowskiego. Według umowy ma na to 16 miesięcy. Prace rozpoczną się już w I kwartale tego roku. Inwestycja, której koszt wyniesie 12,5 mln zł, możliwa jest dzięki promesie Banku Gospodarstwa Krajowego, uzyskanej przez Gminę Gryfino z Rządowego Funduszu Polski Ład. Państwowe dofinansowanie pokryje 95% kwoty umowy - czytamy w komunikacie gminy.

"Dankom" znany jest już z takich realizacji, jak Zintegrowane Centrum Przesiadkowego w Gryfinie (którego III etap budowy na ul. Kolejowej właśnie trwa) i z oddanej niedawno do użytku ścieżki rowerowej na odcinku Wełtyń - strefa przemysłowa w Gardnie.

Przy podpisaniu umowy obecni byli Leszek Dobrzyński - Poseł na Sejm RP, Zbigniew Bogucki - Wojewoda Zachodniopomorski, burmistrz Mieczysław Sawaryn, wiceburmistrz Tomasz Miler oraz radni Rady Miejskiej w Gryfinie.

Reklama

Komentarze (1)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
  1. Rzeźnik1

    Rzeźnik1

    (23 komentarze) 1 0

    A gdzie szef lokalnych struktur PiS????? Dlaczego na takich imprezach nie ma P. Muchy???

    Odpowiedz Zgłoś

Logowanie