Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Pociągi jeżdżą już (w miarę) normalnie

Wczoraj zapisany został kolejny akt dramatu, który od kilku tygodni rozgrywa się w zachodniopomorskiej kolei. Jak zapewnia jednak zespół prasowy PLK PKP, sytuacja "wróciła już do normy"

Reklama
Reklama

Zamiast pociągu, który po interwencji gryfinian, codziennie jedzie do Szczecina o godz. 5.43, pod dworzec podjechała dziś komunikacja zastępcza. To pokłosie wczorajszego wypadku, do którego doszło w Daleszewie, gdzie wykoleił się pociąg towarowy.

Od rana otrzymywaliśmy zdjęcia od czytelników.

- Autobus, który podjechał, był tak zatłoczony, że nie dało się do niego wsiąść - przekazała nam pani Monika, która wobec tego po raz kolejny w tym tygodniu zdecydowała się na podróż do Szczecina, gdzie pracuje, własnym samochodem.

Mamy dla tej oraz innych czytelników dobrą wiadomość. Pociągi wróciły już na trasę Gryfino-Szczecin oraz Szczecin-Gryfino.

- Komunikacja została przywrócona po godzinie 6.00. Po północy udało się wkoleić wagony, a dziś ok. godz. 5.40 zakończono naprawę 100-metrowego odcinka torów, który został uszkodzony na skutek wczorajszego zdarzenia - przekazał nam Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP PLK.

 

Więcej o tragicznej sytuacji gryfińskich podróżujących przeczytasz w aktualnej Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (1)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
  1. Łukasz

    (11 komentarzy) 2 4

    Nie wiem jakim autobusem pani jechała ale ja byłem przed 6 w Gryfinie i na pewno nie był przepełniony.

    Odpowiedz Zgłoś

Logowanie