Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

KOLEJ(nych) problemów gryfinian ciąg dalszy. Pociąg stanął i... stoi, a ceny biletów wzrosły

Fanpejdż "Gryfino Dworzec PKP" poinformował nas przed chwilą o kolejnej... chcieliśmy napisać "anomalii na kolei", ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sytuacje, jak ta dzisiejsza, stały się smutną normą

Reklama

Każdy czytelnik Gazety Gryfińskiej wie czego tyczyć się będzie ten tekst.

- Pociąg R-88524/5 Szczecin - VIA Dąbie - Gryfino Dworzec PKP - Kostrzyn stanął tuż na stacją Szczecin - Podjuchy i... No właśnie - co dalej?! Pociąg pełny ludzi wracających że szkół i zakładów pracy. Czy to pierwszy raz? Oczywiście, że nie! Czy ktoś za to odpowie? Czy ktoś zwróci ludziom stracony czas i pieniądze za bilety? - pyta Robert, administrator wspomnianego fanpejdża.

Sprawa jest o tyle "gorąca", że w zeszłym tygodniu organizator przewozów podniósł ceny biletów miesięcznych. Jak w liście do naszej redakcji napisał jeden z mieszkańców miasta (publikujemy go w dzisiejszym wydaniu gazety), to skandal by podnosić koszt przejazdu z powodu wydłużenia trasy. Zwłaszcza, że owo wydłużenie jest koniecznością, wynikającą z rozbiórką mostu kolejowego na Odrze.

- Czy w tej sytuacji podnoszenie cen biletów miesięcznych przez POLREGIO to nie czasem już szczyt bezczelności? Co tu się wyrabia?! Gdzie my żyjemy? W Metropolii Szczecińskiej czy na zapadłej prowincji?! Ludzka cierpliwość ma swoje granice. Ta - pasażerów linii Gryfino - Szczecin - Gryfina zaczyna się kończyć - podsumowuje "Gryfino Dworzec PKP".

Sprawę szerzej opiszemy w kolejnej Gryfińskiej, w piątej już części cyklu o "KOLEJ(nych) problemach gryfinian".

 

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie