Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Po świętach do Steklna!

W sobotę, 27 grudnia Steklno będzie miejscem tzw. gry wiejskiej, czyli zabawy na świeżym powietrzu, którą organizują mieszkańcy wsi z myślą o promocji swojej małej ojczyzny.

Reklama

Gra wiejska, czyli odmiana modnej ostatnio gry miejskiej to nic innego jak zabawa w podchody z mapą w ręku połączona z rozwiązywaniem zagadek historyczno-przyrodniczych dotyczących miejsca, w którym zabawa się odbywa.

- Do zorganizowania takiej zabawy w Steklnie zachęciły nas dobre praktyki sąsiadów w organizacji tego typu imprez i ich spore powodzenie – informuje Justyna Wartalska, przedstawiciel organizatorów.

Stowarzyszenie edukacji, promocji i wsparcia społecznego Nasza Mała Ojczyzna w Steklnie zaprasza do zabawy zespoły składające się od dwóch do pięciu osób. Mile widziane będą całe rodziny.

- Każda z drużyn otrzyma specjalny folder , który pomoże w przejściu zaplanowanej trasy – kontynuuje J. Wartalska.

Tak naprawdę w imprezie może brać udział każdy. Nie potrzebna jest tu szczególna kondycja fizyczna, ani tym bardziej wpisowe. Po przejściu trasy organizatorzy zapraszają na wspólne ognisko.

- Nie przewidujemy wcześniejszych zapisów. Zapraszamy w dniu imprezy o godz. 13.00 do centrum Steklna przy naszym sklepie – kończy J. Wartalska.

Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Gryfino.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie