Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Piotr Zwoliński proponuje zniesienie diet radnych

Piotr Zwoliński
Piotr ZwolińskiAutor: Kamil Miler

Piotr Zwoliński (GIS - ugrupowanie burmistrza Gryfina) zaproponował, aby radni Koalicji Obywatelskiej przygotowali projekt uchwały znoszącej diety wszystkim radnym. Postanowiliśmy spytać go o szczegóły tej propozycji

Reklama

Skąd pomysł, aby wystąpić z propozycją zniesienia diet do końca tej kadencji Rady Miejskiej w Gryfinie?

P. Zwoliński: Sprawa jest prosta. Z ust radnych będących w opozycji do burmistrza Sawaryna cały czas słyszę o programie naprawczym, a ostatnio zaczęli nazywać go programem oszczędnościowym. Uważam, że skoro ciągle wzywają burmistrza do szukania oszczędności, to my jako radni, również powinniśmy wyciągnąć taką rękawicę. Zniesienie naszych diet dałoby do końca kadencji oszczędności w granicach 500 tys. zł. Zaproponowałem więc na ostatniej sesji rady miejskiej, aby radni Koalicji Obywatelskiej przygotowali taki projekt uchwały. Z miłą chęcią go poprę i te pół miliona złotych można byłoby przeznaczyć na transport zbiorowy. Nikt jednak nie podjął dyskusji.

 

Zapytaliśmy dalej P. Zwolińskiego, dlaczego sam nie zgłosi takiego projektu, czy uważa, że to populistyczne zagranie z jego strony, a także czy konsultował ten pomysł z innymi radnymi ze swojego klubu. Cały wywiad w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

Reklama

Komentarze (5)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
 1. rafał

  rafał

  (64 komentarze) 2 7

  Populizm? Demagogia? Ciężko tak bez większości, rozumiem frustracje.

  Odpowiedz Zgłoś
 2. Cooler

  Cooler

  (12 komentarzy) 4 1

  rafał: Populizm? Demagogia? Ciężko tak bez większości, rozumiem frustracje.
  Jak to mówił swego czasu H.Piłat do opozycji...głosujcie sobie jak chcecie a ja i tak zrobię co będą chciał...i tak robił. Długi, kolesiostwo, brak inwestycji itp. Dlatego -1 bo kawa za gorąca, bo żona marudzi a dzieciaki ciągle coś chcą :D Taka ocena, bo oceniam jak mi się podoba :D

  Odpowiedz Zgłoś
 3. Piorun

  Piorun

  (65 komentarzy) 4 2

  Co za problem, aby pan Zwoliński złożył taki projekt samemu? Skoro powiedział a, niech powie b. Inaczej to słaba zagrywka.

  Odpowiedz Zgłoś
 4. rafał

  rafał

  (64 komentarze) 4 6

  Piorun: Co za problem, aby pan Zwoliński złożył taki projekt samemu? Skoro powiedział a, niech powie b. Inaczej to słaba zagrywka.
  Tak właśnie to ocenian, stąd moje pytania. Ale wierze że Pan radny nas zaskoczy. Przygotowuje projekt, a co lepsze gdyby nie przeszedł to sam bedzie swą dietę przekazywał na rzecz transportu drogowego. Wszak zmieniając świat należy zacząć od zmiany samych siebie :)

  Odpowiedz Zgłoś
 5. Kravitz

  (15 komentarzy) 5 1

  Radny doskonale wie że to nic nie da. Radny nawet nie zapowiedział że zrzeknie się diety. Radny zasugerował żeby opozycyjni radni złożyli projekt uchwały o zrzeczeniu się diet, to Radny go poprze, a wiedząc że taki wniosek nic nie da i nie zostanie złożony, powie no przecież "Chciałem próbowałem to ich wina! Opozycja jest chciwa na kasę i okrada budżet gminy" Teraz będzie miał po co na sesję chodzić - będzie pytał kiedy opozycja złoży ten projekt

  Odpowiedz Zgłoś

Logowanie