Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

PGE KPR Gryfino wraca do gry. W sobotę przyjedzie SMS Płock

Po miesięcznej przerwie wznowione zostaną rozgrywki 1.ligi piłki ręcznej mężczyzn. Beniaminek z Gryfina ma realne szanse, by zakończyć sezon na najniższym stopniu podium

Reklama

Sparing w Zielonej Górze był jedynym, jaki w ostatnich dwóch tygodniach rozegrał PGE KPR.

- Mieliśmy zmierzyć się jeszcze w sparingu z Sandrą SPA Pogonią Szczecin, ale drużyna z superligi najpierw była na obozie, a później wzięła udział w turnieju w Gryficach – przyznaje trener.

Sztab szkoleniowy nie szukał żadnego zastępstwa, uznając, że ostatnie kilkanaście dni przed ligą powinno upłynąć zawodnikom na powrocie do zdrowia i zbieraniu sił przed rundą rewanżową.

Jej początek nastąpi bowiem już w najbliższą sobotę. 29 stycznia do Gryfina przyjadą rezerwy Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Płocka. Niech nikogo nie zwiedzi fakt, że mowa o drugiej drużynie. Jak w ostatnim czasie można było przeczytać na naszych łamach, uczniami trzech funkcjonujących w kraju SMS-ów (Kwidzyn, Kielce, Płock) są najzdolniejsi, młodzi szczypiorniści w kraju.

W drugim zespole płockiego SMS-u znajdują się m.in. bramkarz Paweł Ciupa, obrotowy Ignacy Jaworski, czy rozgrywający Krystian Marchewka. Cała trójka gościła w naszym mieście podczas niedawnego zgrupowania kadry narodowej U-18.

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie