Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Paweł Mucha zostanie prezesem PZU?

Foto: www.prezydent.pl
Foto: www.prezydent.pl

W najnowszym "Stanie po Burzy" poruszono temat powołania nowego prezesa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. Wśród potencjalnych kandydatów wymieniony został Paweł Mucha

Reklama

"Stan po Burzy" to autorski program Agnieszki Burzyńskiej i Andrzeja Stankiewicza, w którym publicyści Onetu i Faktu dyskutują o najważniejszych politycznych wydarzeniach tygodnia.

W odcinku opublikowanym 30 kwietnia rozmawiano m.in. o odcięciu gazu przez Rosję, nawoływań polskiego rządu do zaostrzenia przez kraje UE sancji wobec Putina oraz o sprzedaży części Rafinerii Lotos węgierskiemu, państwowemu koncernowi paliwowemu MOL.

Jako wątek poboczny 80-minutowego programu padł temat wewnętrznych walk o stołki, jakie mają toczyć się w Prawie i Sprawiedliwości.

- W PZU i PKO BP są różne frakcyjne przepychanki, po to by wymienić tam prezesów - powiedział Andrzej Stankiewicz.

Laureat nagrody Grand Press, w ubiegłym roku nominowany do nagrody "Dziennikarza Roku", wymienił w tym kontekście kilka nazwisk. Przy PZU: Piotra Nowaka - forsowanego przez Jacka Sasina - oraz 41-letniego gryfińskiego prawnika.

- Paweł Mucha, były prezydencki minister, chce zostać szefem PZU. W tej chwili jest szefem Rady Nadzorczej PZU. To człowiek prezydenta, ale jednocześnie doradca Adama Glapińskiego w Narodowym Banku Polskim - zdradził Andrzej Stankiewicz, nawiązując także do Muchy w kontekście rekordowej inflacji.

Jak z kolei dodała partnerująca mu Agnieszka Burzyńska, zarówno w PZU, jak i PKO BP toczy się właśnie "duża walka o fotel prezesa".

- Zobacz ile oni czasu marnują, tzn. poświęcają temu, żeby się wycinać nawzajem. Jeden wytnie jednego, później ten wróci, później się wytnie kogoś w odwecie - skwitowała dziennikarka.

Przypominamy, że od 20 grudnia 2016 r. Paweł Mucha był Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, a od dnia 4 kwietnia 2017 r. Zastępcą Szefa Kancelarii Prezydenta RP. Obie funkcje pełnił do 31 grudnia 2020 r. Od początku 2021 r. gryfinianin pełni funkcję Doradcy Prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego, zaś od czerwca 2021 r. Przewodniczący Rady Nadzorczej PZU SA.

Jedncześnie zasiada w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Cały "Stan po Burzy" można odsłuchać TUTAJ. Fragment o PZU zaczyna się od 1:04:20.

 

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie