Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach

Autor: dost.

Energetycy z Elektrowni Dolna Odra należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE wzięli udział w IX edycji akcji organizowanej przez Fundację Polskich Wartości „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Głównym celem przedsięwzięcia jest wspieranie rodaków, pielęgnowanie polskości i przygotowywanie paczek dla potrzebujących z regionu Wileńszczyzny, będących w bardzo ciężkiej sytuacji życiowej. Są to często osoby zasłużone dla Polski, działacze opozycji antykomunistycznej oraz kombatanci.

Reklama

Przygotowanie paczek odbyło się 3 grudnia na terenie jednostki wojskowej 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Szczecinie. Przedświąteczne paczki zawierały m.in. produkty spożywcze, słodycze oraz opłatek i świece, ale także kartki świąteczne z bożonarodzeniowymi życzeniami, które zostały wykonane przez uczniów i przedszkolaków.

- Kolejny raz wspólnie z pracownikami Elektrowni Dolna Odra oraz ludźmi o wielkim sercu dołączyliśmy do akcji pakowania paczek dla naszych rodaków mieszkających na Kresach Wschodnich. Teraz, w przedświątecznym czasie, pamięć o Polakach mieszkających za naszą wschodnią granicą jest wyjątkowo ważna. Chcemy, aby zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były dla naszych Rodaków radosne i o ile to możliwe – również spokojne i beztroskie, a przygotowane przez Fundację Polskich Wartości paczki z pewnością bardzo w tym pomogą – podkreśla Sylwester Chruszcz, dyrektor Elektrowni Dolna Odra.

Paczki trafią do Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie - często do osób zasłużonych dla naszego kraju, kombatantów oraz działaczy antykomunistycznej opozycji.

 dost. Departament Komunikacji PGE GiEK.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie