Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Otworzyli gryfińską jadłodzielnię

źródło: Stowarzyszenie Przyjaciół Gryfina
źródło: Stowarzyszenie Przyjaciół Gryfina "Szlachetni"

Stowarzyszenie Przyjaciół Gryfina „Szlachetni” wraz ze sponsorem, którym jest Powiat Gryfiński, oddało do dyspozycji szafę-jadłoDZIELNIĘ

Reklama

- W naszym mieście od dawna mieszkańcy oczekiwali takiej przestrzeni. Rośnie coraz bardziej świadomość ludzi na całym świecie. Nie chcemy marnować jedzenia, lecz nie wiemy, gdzie możemy je spożytkować, aby ktoś mógł jeszcze z niego korzystać. Najczęściej dobra żywność trafia do śmietnika - poinformowało rzeczone stowarzyszenie.

Zdaniem jego członków, jadłodzielnia jest najlepszym wyjściem w takiej sytuacji.

- Zamiast wyrzucać, przynosimy do jadłodzielni, skąd zabiorą je inni. To doskonały pomysł na to, by choć trochę ograniczyć marnowanie żywności, a robimy to na potęgę. Według statystyk, każdy z nas marnuje rocznie aż 235 kg jedzenia! To stawia nas na piątym miejscu wśród krajów Unii Europejskiej - czytamy na stronie Stowarzyszenia Przyjaciół Gryfina „Szlachetni”, gdzie nie zabrakło też miejsca na podziękowania.

- Najważniejsze podziękowania są dla Starostwa Powiatowego w Gryfinie - dla Wojciecha Konarskiego oraz Ewy Dudar i Romana Michalskiego. Bez otrzymanych środków niczego byśmy nie zrobili. Inicjatywa nie udałaby się bez fantastycznego stolarza Łukasza Kowiela i ekipy z Colwood. Dziękujemy z całego serca, bo okazuje się, że nie tak łatwo znaleźć dobrego stolarza. Wielkie podziękowania dla Magdaleny Pieczyńskiej, która zainspirowała do pomysłu i od samego początku wspiera i doradza w działalności lokalnej, będąc zawsze z nami. Ogromne podziękowania dla Intermarche przy ul. Flisaczej 65, które umożliwiło nam postawienie szafy i ułatwiło wszystkim zainteresowanym łatwy dostęp do jadłoDZIELNI. No i nie zapominamy o wielkiej pomocy, jaką uzyskaliśmy w Jadłodzielni Szczecin oraz od Elżbiety Abramowicz. Kochani, jesteście dla nas inspiracją - przekazali organizatorzy.

 

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie