Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Otworzono węzeł w Podjuchach. Ale ostrzegamy - korki są ogromne

W poprzednim tygodniu otworzono nie tylko most graniczny w Mescherin, ale również inny ważny węzeł komunikacyjny, z którego korzystają gryfinianie. Ze względu na wciąż prowadzone tam prace, przejazd przez węzeł jest utrudniony - często tworzą się tam korki.

Reklama

Przebudowa węzła Granitowa jest jedną z najważniejszych inwestycji w naszym regionie. Jak pisaliśmy kilka miesięcy temu powstająca w Podjuchach jezdnia docelowo połączy autostradę A6 z ulicą Floriana Krygiera (dawna Autostrada Poznańska). Z powodu prac, do końca czerwca wyłączona z użytku była Krygiera, od lipca natomiast zablokowano odcinek między tamtejszą stacją paliw a ul. Złotą. To istotna informacja dla gryfinian. Opisywany odcinek jest jedną z najchętniej uczęszczanych tras w drodze do prawobrzeżnej części Szczecina. Chcąc dostać się w to miejsce kierowcy zmuszeni byli korzystać z objazdu. Zmieniło się to pod koniec poprzedniego tygodnia, gdy z długim opóźnieniem otwarty został fragment ul. Granitowej. Prace nie zostały wprawdzie zakończone, lecz podróżujący mogą udać się z Podjuch bezpośrednio w kierunku Zdrojów.

Droga została więc otwarta, ale nie polecamy wyboru tej właśnie trasy. Przed chwilą otrzymaliśmy informację od naszego dziennikarza, który próbuje przedostać się przez tę część Szczecina, iż wyjechać z Podjuch jest bardzo trudno. Rozkopany jest nie tylko wspomniany węzeł, trwają również prace drogowe przy tamtejszej jednostce wojskowej.

- Policja kieruje objazdem przez ul. Kołowską.Objazd przez Warsztatową od Gryfina - przekazuje nam świeże informacje Grzegorz.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie