Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

OSP Raffer Gryfino patroluje gryfińskie nabrzeże

- Miło nam poinformować, że nasza jednostka wspólnie z gminą Gryfino realizuje zadanie pod nazwą "Bezpieczne Wakacje", w ramach którego w każdy weekend wakacji można nas spotkać na patrolach rzeki Odra. Celem nadrzędnym zadania jest zwiększenie bezpieczeństwa osób korzystających z rekreacji wodnej - poinformowało OSP Raffer Gryfino, które ma za sobą pierwsze patrole

Reklama

Inauguracja nastąpiła w sobotę 9 lipca, gdy pogoda nie sprzyjała wypoczynkowi nad wodą.

- Niedziela była już zdecydowanie bardziej łaskawa, jeśli chodzi o warunki atmosferyczne, dzięki temu spotkaliśmy wielu kajakarzy. Wśród nich było również małżeństwo z Niemiec, które postawiło sobie ambitny cel, trasa Głogów-Wolgast biegnąca przez Gryfino. Jesteśmy pełni podziwu - mówią członkowie Raffer, opowiadając o problemach, które zauważyli.

Jak mówią, największym jest niezmiennie od lat brak kapoków u osób używających sprzętu pływackiego.

- Kapok ratuje życie w przypadku nagłego wpadnięcia do wody, istnieje ryzyko utraty przytomności na skutek szoku termicznego, czy uderzenia głową w przeszkodę, jak np pokład łodzi, burtę czy też niewidoczne przeszkody pod taflą wody. Kapok utrzyma nieprzytomną osobę na wodzie dając jej szansę na przeżycie. Nie ryzykuj zabezpiecz siebie i swoich bliskich, aby te wakacje nie były waszymi ostatnimi! - apeluje OSP Gryfino, informując, że kapoki wydawane są m.in. w wypożyczalni sprzętu OSiR na gryfińskiej plaży.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie