Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Oskarżony o śmiertelne pobicie Marka Gwiazdy... wyszedł na wolność

Potwierdziły się doniesienia, które napłynęły do nas z Ropczyc. Na wolności znalazła się nie tylko żona Marka Gwiazdy, ale również mężczyzna oskarżony o śmiertelne pobicie 41-latka. Andrzej L., opuścił areszt 24 lutego, po tym jak wpłacił… pół miliona złotych poręczenia majątkowego

Reklama
Reklama

Po raz ostatni o sprawie pisaliśmy w styczniu, informując, że oskarżona Ewelina G. wyszła na wolność. Stało się to 31 października 2022 r., po tym jak wpłaciła poręczenie majątkowe w wysokości 80 tys. złotych.

- 1 grudnia 2022 r. prokurator zastosował jednak wobec podejrzanej dodatkowe, oprócz poręczenia majątkowego, środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się z podejrzanymi i wskazanymi w postanowieniu świadkami oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania paszportu – tłumaczył wówczas rzecznik Ciechanowski.

Ze względu na znaczenie sprawy dla gryfińskiej społeczności, artykuł dotyczący jej „wyjścia na wolność”, umieściliśmy nie tylko w gazecie, ale też na gryfinska.pl. W ubiegłym tygodniu pojawił się pod nim komentarz.

- Dlaczego zabójca Marka Gwiazdy również opuścił areszt? – napisał użytkownik, który tego samego dnia założył konto na naszym portalu.

Podjęliśmy trop, pytając o tę kwestię rzeszowską prokuraturę. Odpowiedź, która przyszła w poniedziałkowy poranek, była twierdząca.

Wcześniej o sprawie pisaliśmy m.in. TUTAJ

 

Więcej w dzisiejszej Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (3)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
 1. Vka1808

  (3 komentarze) 9 0

  W artykule jest napisane Marek L. Chodzi chyba o Andrzeja L.

  Odpowiedz Zgłoś
 2. LukaszKopys

  (1 komentarz) 11 2

  Bardzo "ciekawie" prowadzone jest postępowania w tej sprawie. Coś mi mówi, że wymiar sprawiedliwości nie popisze się prawością i winni nie zostaną ukarani. A po tym co widzę / słyszę / czuję wnioskować mogę, że ślady zbrodni "znikają zawodowo". Czysta ciekawość, może ktoś wie - Jaki jest koszt nielegalnej ucieczki z kraju (dokumenty, przemyt itd), w miejsce nie objęte ekstradycją ? bo zakładam, że za zabójstwo kara może być sroga więc jeśli osoby podejrzane będą faktycznie winne to grozi im w najgorszej opcji dożywocie - czyli czysto teoretycznie "nie mają nic do stracenia". (i wypuszcza się ich na wolność znając ich możliwości - petarda). A jeśli ktoś poręcza 500 000 aby wyjść na wolność, to obawiam, się że ma pole manewru...... i środki na ich realizację ...... A jeśli jeszcze na majątku p. Gwiazda nie zostały nałożone żadne obostrzenia i żona ma pełne prawo do dysponowania środkami i majątkiem to cyt. : ""Curz !!!" robić Panie ministrze, jak żyć ? " (uciekać czym prędzej). * curz (cóż) jest nawiązaniem do patologii w jakiej przyszło nam żyć.

  Odpowiedz Zgłoś
 3. Cooler

  Cooler

  (109 komentarzy) 5 1

  LukaszKopys: Bardzo "ciekawie" prowadzone jest postępowania w tej sprawie. Coś mi mówi, że wymiar sprawiedliwości nie popisze się prawością i winni nie zostaną ukarani. A po tym co widzę / słyszę / czuję wnioskować mogę, że ślady zbrodni "znikają zawodowo". Czysta ciekawość, może ktoś wie - Jaki jest koszt nielegalnej ucieczki z kraju (dokumenty, przemyt itd), w miejsce nie objęte ekstradycją ? bo zakładam, że za zabójstwo kara może być sroga więc jeśli osoby podejrzane będą faktycznie winne to grozi im w najgorszej opcji dożywocie - czyli czysto teoretycznie "nie mają nic do stracenia". (i wypuszcza się ich na wolność znając ich możliwości - petarda). A jeśli ktoś poręcza 500 000 aby wyjść na wolność, to obawiam, się że ma pole manewru...... i środki na ich realizację ...... A jeśli jeszcze na majątku p. Gwiazda nie zostały nałożone żadne obostrzenia i żona ma pełne prawo do dysponowania środkami i majątkiem to cyt. : ""Curz !!!" robić Panie ministrze, jak żyć ? " (uciekać czym prędzej). * curz (cóż) jest nawiązaniem do patologii w jakiej przyszło nam żyć.
  Trudno się nie zgodzić z tym co piszesz...patologia była, jest i będzie a w naszym kraju osiąga coraz lepsze wyniki ze wzrostem lepszym niż inflacja. To dzięki tej władzy, która stawia na jej wsparcie licząc i słusznie na jej głosy...nawet nasz wice pikuś dołączył do tego grona!!! Tak ten sam "co jest za życiem"...ale w swoim rodzinnym ognisku już NIE!!!. Ostanie wydarzenia ze Szczecina pokazują jakimi chujami są. Cynizm, nepotyzm itp aby przy korycie...w pogardzie mają innych a sami się nazywają patriotami, bo paradują z kwiatami za kasę podatników pod pomnikami...a pomniki brudne i osrane a pajace się przebierają za powstańców...śmiech na sali. To przypomina 39 i szczekanie jacy my wielcy i odważni...i zajumali złoto i do angoli przez Rumunię. Jak to mawiał Józef P. same kurwy i złodzieje...a sam za cud nad Wisłą generałów, którzy tego cudu dokonali wraz z rodzinami wykończył jak przystało SS...ot taki bochater tępego narodu.

  Odpowiedz Zgłoś

Logowanie