Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Osiedlaj się u nas, a nie dojedziesz.

Ulica Armii Krajowej na odcinku prowadzącym w stronę Borzymia, nie posiada chodnika pomimo tego, że już od wielu lat w jej okolicy zostało wybudowanych kilka osiedli i domów

Reklama

Drogi dojazdowe to bolączka wielu nowo wybudowanych osiedli. Albo jest ich za mało, albo budowniczy osiedli gospodaruj na nie tak mało miejsca, że czasami trudno nimi przejechać. W przypadku osób, którzy postanowili się osiedlić w okolicach ulicy Armii Krajowej, prowadzącej w kierunku Borzymia, doszła jeszcze niemoc gminy oraz zapomnienie o problemach zamieszkujących tu osób.
- Przecież to widać że ludzie mieszkają tu od wielu lat, dlaczego więc nikt o nas nie pomyśli? - Pytają mieszkańcy.
Budując się kilka kilometrów od centrum Gryfina, myśleli, że zostaną po jakimś czasie dostrzeżeni przez gminę, a zwiększająca się ilość osiedlających się rodzin pozwoli sadzić że wkrótce w trosce o bezpieczeństwo osób dochodzących i dojeżdżających do swych domów, władze same zdecydują się na rozwój tego miejsca. Jednak do tej pory gmina nie zdecydowała się nawet na wybudowanie w tym miejscu chodnika oraz wykonanie szczątkowego oświetlenia. Mieszkańcy skazani są więc na dojazd samochodem, gdyż dotarcie do miejsca zamieszkania po ciemku, bez chodnika, pieszo, staje się nie lada wyzwaniem.
Nie wszyscy mają samochody i nie wszyscy nimi jeżdżą. Brak chodnika i oświetlenia w tym miejscu świadczy o tym, że nikomu nie zależy na bezpieczeństwu mieszkańców - mówi jeden z właścicieli domków.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie