Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Organizacja ruchu na Wszystkich Świętych - jakie zmiany?

Autor: Tomasz Obacz

Na groby bliskich warto przyjść, nie przyjechać. Zmiany w organizacji ruchu już od wtorku

Przed nami ważna uroczystość, Wszystkich Świętych to dzień wizyt na cmentarzu, to także dzień wzmożonego ruchu na drogach. Warto pamiętać o niewielkiej liczbie miejsc parkingowych w pobliżu gryfińskiej nekropolii i pomyśleć tego dnia o spacerze. Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały od 30 października (godz.10) do 2 listopada (godz.20)

W ubiegłym roku tuż przy cmentarzu znajdował się plac budowy nowego ronda, co mogło stanowić dodatkowe utrudnienie dla podróżujących, ale wszyscy, zarówno kierowcy, jak i piesi dostosowali się do warunków. Marcin Karpierz z gryfińskiej komendy policji powiedział nam w poniedziałkowy poranek, że w tym roku 1 listopada zamknięte będą pewne fragmenty dróg, tak jak to bywało w latach poprzednich.

- Tradycyjnie wyłączony z ruchu będzie fragment ulicy Pomorskiej, (od Kołłątaja do Wojska Polskiego), objazd wyznaczono właśnie ulicami Kołłątaja i Wojska Polskiego - tłumaczył policjant.

Mieszkańcy będą mogli dojechać do swoich posesji przy ulicy Pomorskiej od ulicy Orląt Lwowskich, a do cmentarza dojazd możliwy będzie od ulicy Kołłątaja – Orląt Lwowskich, wyjazd zaś ulicą Pomorską. Orląt Lwowskich stanie się na ten czas częściowo jednokierunkowa. 

 - Natomiast na - dwukierunkowej od niedawna - ul. Kolejowej funkcjonariuszę będą zwracać uwagę na przestrzeganie zakazu zatrzymywania się - dodał M. Karpierz.

Policjant za naszym pośrednictwem zachęca mieszkańców Górnego Tarasu do spaceru na cmentarz w dniu Wszystkich Świętych. Osoby niepełnosprawne będą mogły parkować bezpośrednio przy cmentarzu (na wyznaczonej części parkingu przy ulicy Pomorskiej) za okazaniem legitymacji strażnikom miejskim lub policjantom.

- Nie zawsze trzeba jechać wszędzie samochodem – oznajmił funkcjonariusz. - Jeśli chodzi o osoby starsze czy z wyraźnym kalectwem, to zrozumiałe, że będą potrzebowały transportu. Zalecam jednak dobre rozważenie miejsca parkingowego – dodał policjant.

Przychylił się przy tym do wspomnianego w rozmowie przez nas pomysłu o zostawianiu samochodów na parkingu po byłej komendzie, przy ul. Grunwaldzkiej.

- Tam bez trudu można znaleźć kilkanaście miejsc postojowych, a zdaje się, że gryfinianie wciąż o tym miejscu nie pamiętają – powiedział M. Karpierz.

Policjant zaznacza też, że w dniu 31 października i 1 listopada na drogach obowiązuje zakaz ruchu samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Ponadto kierowcy takich pojazdów nie mogą poruszać się nimi także 10 i 11 listopada oraz 25 i 26 grudnia.

 

red.

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie